fbpx
1/5

Ciągnik rolniczy wpadł do Wisły

Napisał  Mar 08, 2023

Wystająca z wody niewielka część kabiny ciągnika rolniczego – to widok, który zastali przybyli wezwani na miejsce zdarzenia strażacy. Mimo, że wyglądało to bardzo groźnie to na szczęście kierowcy udało się wyjść z wypadku bez szwanku.

Zdarzenie miało 6 marca 2023 roku około godziny 13:00, chwilę później do Dyżurnego Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kazimierzy Wielkiej wpłynęło zgłoszenie o ciągniku rolniczym, który wpadł do Wisły w miejscu byłej przeprawy promowej w miejscowości Opatowiec (województwo świętokrzyskie, powiat kazimierski). Do zdarzenia zadysponowano cztery zastępy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej z Kazimierzy Wielkiej, zastęp z OSP Opatowiec oraz Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Wodno-Nurkowego z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej ze Starachowic. 

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, przybyli na miejsce ratownicy w trakcie rozpoznania stwierdzili, że w rzece Wiśle znajduje się zatopiony ciągnik rolniczy, a ponad powierzchnię wody wystawała tylko niewielka część kabiny. Na szczęście operatorowi udało się o własnych siłach wydostać z kabiny maszyny nim ta zatonęła. Przybyłe na miejsce jednostki ochrony przeciwpożarowej zabezpieczyły miejsca zdarzenia, a ratownicy ubrani w skafandry wypornościowe zabezpieczyli ciągnik linkami przed całkowitym zatonięciem i przemieszczeniem przez nurt rzeki.

Z kolei ratownicy ze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego zajęli się zamocowaniem do ciągnika zawiesi pasowych, dzięki którym wyciągnięto maszyny na brzeg przy użyciu dźwigu samojezdnego, tym samym powstałe zagrożenie zostało usunięte dzięki podjętym działaniom.

(rpf) pp / Źródło: KP PSP Kazimierza Wielka

Udostępnij: