SYN CarialStar screening 1920x1080 big kopia

15.1°C

partnerzy:

reklama

syngenta neu

reklama
Wizyta prezesa ARiMR w Wielkopolsce AriMR

Wizyta prezesa ARiMR w Wielkopolsce

Napisał  Paź 28, 2016

Wczoraj odbyło się spotkanie prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa z pracownikam wielkopolskich powiatowych oddziałów Agencji.

Przybyło około 400 pracowników wielkopolskiego Oddziału Regionalnego i Biur Powiatowych. Daniel Obajtek dziękował im m.in. za sprawną obsługę wniosków o dopłaty obszarowe i przeprowadzanie kontroli na miejscu.

Pozwoliło to na rozpoczęcie 17 października wypłaty zaliczek na poczet dopłat bezpośrednich za 2016 r. Zapewnił, że do końca października ARiMR wypłaci ok. 3 mld złotych, a do końca listopada ok. 10 mld złotych.

Jak zaznaczył, pieniądze te są potrzebne rolnikom, którzy na jesieni zakupują maszyny czy nawozy, bo są one w tym okresie tańsze.

Apelował także do pracowników o właściwe podejście do rolników. Pomożemy tym ludziom - mówił Daniel Obajtek.

Zwrócił też uwagę, że otwarty w tym tygodniu Wydział Tworzenia Oprogramowania Departamentu Informatyki w Lublinie wpłynie na stabilizację systemów informatycznych ARiMR.

W Poznaniu prezes Agencji był także gościem TVP3 Poznań i Radia Merkury. Spotkał się też z przedstawicielami wielkopolskich mediów na konferencji prasowej.

Przedstawicielom przedszkoli z gmin wiejskich Daniel Obajtek przekazał zakupione przez ARiMR zestawy edukacyjne, a strażakom ochotnikom - torby medyczne.

(rpf) / źródło: ARiMR

reklama
reklama
reklama
reklama reklama reklama reklama reklama

Jak zyskać wysoki plon ziemniaka

Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail