logowanie rejestracja

Zaloguj się na swoje konto

Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Utwórz konto

Pola wymagane są oznaczone gwiazdką (*).
Nazwa *
Nazwa użytkownika *
Hasło *
Powtórz hasło *
E-mail *
Powtórz e-mail *
Captcha *

partnerzy portalu

reklama
Egipcjanie zainteresowani polskim bydłem oraz materiałem siewnym fot. OkiemRolnika.pl

Egipcjanie zainteresowani polskim bydłem oraz materiałem siewnym

Napisał  Lut 13, 2017

W Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi ma zostać podpisana umowa Polski ze stroną egipską w zakresie współpracy o sprzedaży polskiego bydła oraz materiału siewnego.

Rozmowy dotyczące współpracy obu krajów w dziedzinie rolnictwa, odbyły się 9 lutego w siedzibie Agencji Nieruchomości Rolnych w Warszawie. Uczestniczyli w nich prezes ANR Waldemar Humięcki I wiceprezes Agencji Andrzej Sutkowski oraz Radca Handlowy Ambasady Arabskiej Republiki Egiptu dr. Abdelaziz Elsherif.

Radca Handlowy Ambasady Egiptu poinformował, że w jego kraju obecnie są realizowane dwa programy związane z rolnictwem. Jeden pod hasłem: milion krów, a drugi pod hasłem: milion hektarów upraw rolnych.

Egipcjanie są zainteresowani zakupem bydła hodowlanego z Polski i to zarówno ras mlecznych, jak i mięsnych. Chcieliby również nawiązać współpracę ze spółkami hodowli roślin, nad którymi Agencja sprawuje nadzór właścicielski oraz zakupić od nich materiał nasienny.

Podczas spotkania ustalono, że w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi zostanie podpisana umowa o współpracy obu krajów obejmująca poruszone wyżej dziedziny rolnictwa. Podpisanie umowy umożliwi rozpoczęcie współpracy polskich spółek roślinnych i zajmujących się hodowlą bydła ze stroną egipską.

(rpf) rp

reklama reklama reklama reklama
reklama

Ogłoszenia