logowanie rejestracja

Zaloguj się na swoje konto

Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Utwórz konto

Pola wymagane są oznaczone gwiazdką (*).
Nazwa *
Nazwa użytkownika *
Hasło *
Powtórz hasło *
E-mail *
Powtórz e-mail *
Captcha *

partnerzy portalu

reklama

Bangladesz zainteresowany polskimi towarami rolno-spożywczymi

Napisał  Lut 16, 2017

Nowe obszary współpracy oraz szybkie doprowadzenie do finiszu procedur związanych z dostępem polskich produktów rolno-spożywczych do rynku bangladeskiego były głównymi tematami rozmów podczas spotkania ministra rolnictwa z ambasadorem Ludowej Republiki Bangladeszu w RP.

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztof Jurgiel przyjął dziś ambasadora Ludowej Republiki Bangladeszu w Rzeczypospolitej Polskiej Muhammada Mahfuzura Rahmana. Spotkanie było poświęcone przede wszystkim perspektywom współpracy gospodarczej.

Minister Krzysztof Jurgiel zwrócił się z prośbą o wsparcie w jak najszybszej finalizacji procedur związanych z dostępem polskich produktów rolno-spożywczych do rynku bangladeskiego oraz o wskazanie możliwych obszarów współpracy. Podkreślił także zainteresowanie rozwojem kontaktów handlowych, deklarując gotowość do podjęcia działań mających na celu pomoc w nawiązywaniu kontaktów handlowych między polskimi i bangladeskimi firmami branży spożywczej.

Ambasador Muhammad Mahfuzur Rahman poinformował, że szczególnie ważny dla rolnictwa bangladeskiego jest rozwój współpracy handlowej oraz w sferze przetwórstwa żywności. Ponadto zaznaczył, że strona bangladeska jest zainteresowana importem polskich towarów rolno-spożywczych, zwłaszcza zboża, cukru, wołowiny, drobiu oraz mleka w proszku.

W 2015 r., w zakresie wymiany handlowej, wartość obrotów artykułami rolno-spożywczymi między Polską i Bangladeszem wyniosła ponad 15 mln EUR. Głównym produktem eksportowym są mąki, grysiki i granulki z mięsa i podrobów, a importowym tytoń i odpady tytoniowe.

(rpf) jm

reklama reklama reklama reklama
reklama

Ogłoszenia