fbpx
2 maja – Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej fotolia.com

2 maja – Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

Napisał  Maj 02, 2022

Dziś obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Zachęcamy do wywieszenia biało-czerwonej flagi. W ten sposób prezentujemy obywatelską postawę, przywiązanie do ojczyzny, okazujemy szacunek do barw narodowych, pokazujemy, że jesteśmy patriotami.

Rolnicy niejeden raz w historii Polski pokazali, że potrafią wziąć sprawy w swoje ręce, przyczynili się do wielu zrywów narodowych. Pokazali, że potrafią chwycić nie tylko za pług i widły i dzielnie walczyli z najeźdźcami czy też zaborcami. Pokażmy, że Polski Rolnik jest patriotą, wywieśmy flagi!

Jutro, 3 maja obchodzimy Święto Narodowe 3 Maja (Święto Konstytucji). Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej ustanowiona w 1791 roku - jako pierwsza w Europie a druga po amerykańskiej na świecie.

W okresie po II wojnie, aż do 1990 roku, wywieszanie flagi narodowej w dniu 2 maja, było zabronione przez komunistyczne władze, ponieważ mogły pozostać na budynkach do 3 maja, kiedy przypada święto uchwalenia konstytucji 3 maja, które zostało przez nie zniesione i zakazane. 

(rpf) kp

Udostępnij:

Skomentuj