partnerzy portalu

reklama
Groźne zderzenie Fiata Cinquecento z ciągnikiem John Deere pod Kościanem fot. KP PSP Kościan

Groźne zderzenie Fiata Cinquecento z ciągnikiem John Deere pod Kościanem

Napisał  Maj 18, 2017

Bardzo groźnie wyglądający wypadek na szczęście nie okazał się bardzo tragiczny w skutkach. Kierujący osobowym Fiatem mężczyzna został przetransportowany do szpitala, a kierujący ciągnikiem nie odniósł obrażeń.

Siła uderzenia była bardzo duża, o czym świadczą uszkodzenia pojazdów. Świadkowie wypadku zgodnie twierdzą, że wcześniej sygnalizowano kierującemu Fiatem, że na drodze znajduje się ciągnik wykonujący manewry ale ostrzeżenia te pozostały bez reakcji. Co było tego przyczyną wykaże śledztwo prowadzone przez kościańską Policję.

WYPADEK CINQUECENTO JOHN DEERE KOSCIAN PRAWO I FINANSE PORTAL ROLNICZY OKIEM ROLNIKA 0000   WYPADEK CINQUECENTO JOHN DEERE KOSCIAN PRAWO I FINANSE PORTAL ROLNICZY OKIEM ROLNIKA 0001

Jak podano w komunikacie na stronie internetowej KP PSP w Kościanie, w poniedziałkowy poranek 15 maja przed godz. 9.00 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Kościanie zostało poinformowane, że na lokalnej drodze w okolicach Widziszewa zderzył się samochód osobowy z ciągnikiem rolniczym.

Mało precyzyjna lokalizacja miejsca wypadku była podstawą do zadysponowania większych sił i środków. Oprócz 3 zastępów z KP PSP w Kościanie do wypadku wyjechały także bojowe wozy z remiz OSP w Śmiglu i Starym Bojanowie.

Po dotarciu na miejsce okazało się, że kierującemu ciągnikiem nic się nie stało. Niestety ale tyle szczęścia nie miał kierujący osobówką, który będąc przytomny pozostawał w rozbitym pojeździe. Strażacy równolegle zabezpieczyli miejsce wypadku pokrywając pianą plamę paliwa, udzielili mężczyźnie kwalifikowanej pierwszej pomocy i zaczęli uwalnianie rannego z wraku.

W międzyczasie na miejsce przybył zespół ratownictwa medycznego i wspólnie ewakuowano poszkodowanego na nosze a następnie przetransportowano go do ambulansu. Dalsze działania strażackich zastępów zostały wykonane po wykonaniu czynności dochodzeniowych przez Policję i polegały na usunięciu pozostałości powypadkowych.

(rpf) źródło: KP PSP w Kościanie

reklama reklama reklama reklama
reklama