logowanie rejestracja

Zaloguj się na swoje konto

Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Utwórz konto

Pola wymagane są oznaczone gwiazdką (*).
Nazwa *
Nazwa użytkownika *
Hasło *
Powtórz hasło *
E-mail *
Powtórz e-mail *
Captcha *

partnerzy portalu

reklama
Ciągniki URSUS na Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego fot. OkiemRolnika.pl

Ciągniki URSUS na Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego

Napisał  Sie 18, 2017

Ursus SA został głównym sponsorem Mistrzostw Europy we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego, które odbędą się 17-20 sierpnia na Hipodromie im. 14 Pułku Ułanów Jazłowieckich w Morawie koło Strzegomia.

 

Polska jeszcze nigdy nie była organizatorem imprezy rangi mistrzostw kontynentu w dyscyplinach olimpijskich w kategorii seniorów.

W przygotowaniu tej prestiżowej imprezy brały udział ciągniki, Ursus C-350 i Ursus
C-380. W drugim modelu założone zostały specjalne opony typu garden, z delikatnym bieżnikiem do gruntów trawiastych, które są idealnym rozwiązaniem do poruszania się po terenach stadnin. Pracę ciągników wspomagała także przyczepa Ursus D-606.

Obserwując szybki rozwój tej pięknej i szlachetnej dyscypliny sportowej w kraju spółka Ursus SA postanowiła stworzyć specjalnie dedykowaną ofertę pod nazwą Triple Professional Helper skierowaną do tego segmentu rynku. W trakcie zawodów zostaną zaprezentowane zarówno ciągniki dedykowane do codziennego utrzymania stajni oraz jej otoczenia jak i seria maszyn rolniczych. Wszyscy zainteresowani będą mogli zapoznać się ze szczegółową ofertą spółki w tym zakresie.

Ponadto fani marki na stoisku Ursus Fan Shop, będą mogli zaopatrzyć się także w nowe gadżety kolekcji Ursus. Tegoroczny cross składa się z 30 przeszkód. Jedną z nich będą traktory Ursus.

– Wyszliśmy naprzeciw nowemu popytowi na ciągniki i maszyny do stadnin konnych tworząc ofertę naszych produktów dla hodowców oraz właścicieli stadnin. Dzięki takiemu wydarzeniu jak WKKW widzimy, że potrzeba jest bardzo duża. Mamy nadzieję, że nasze ciągniki i maszyny znajdą swój nowy dom w niejednej polskiej stajni – mówi Karol Zarajczyk, prezes zarządu Ursus S.A.

Dyscyplina WKKW, nazywana również jeździeckim triatlonem, to trzy różne konkurencje, które zawodnik pokonuje na jednym koniu. W czwartek i piątek rozegrana zostanie próba ujeżdżania, tzw. taniec z koniem,
w sobotę cross – najbardziej widowiskowa konkurencja, czyli bieg z przeszkodami w pełnym galopie. Nowych mistrzów Europy wyłoni niedzielny konkurs skoków przez przeszkody.

W trakcie zawodów nie zabraknie innych atrakcji dla publiczności. Na hipodromie powstanie wielka strefa wystawców z produktami jeździeckimi i lokalnymi specjalnościami. W programie zaplanowane są również prezentacje osiągnięć polskiej hodowli koni, pokazy powożenia zaprzęgami oraz występy zespołów muzycznych, folklorystycznych i kaskaderów.

(rpf) źródło: informacja prasowa URSUS S.A.

reklama
reklama reklama reklama reklama
reklama
300x600 bayer univo szczyt

Ogłoszenia