SYN CarialStar screening 1920x1080 big kopia

19.1°C

partnerzy:

reklama

syngenta neu

reklama
Lubelskie: 13-latek przygnieciony przez ciągnik rolniczy fot. KWP Lublin

Lubelskie: 13-latek przygnieciony przez ciągnik rolniczy

Napisał  Sie 22, 2017

18 sierpnia tuż przed południem w miejscowości Czarnystok (woj. Lubelskie, gmina Radecznica) doszło do nieszczęśliwego wypadku z udziałem 13-letniego chłopca.

Policjanci przybyli na miejsce zdarzenia ustalili wstępnie, że mieszkaniec tej miejscowości wraz z żoną zwoził z pola ciągnikiem rolniczym słomę. Razem z nimi był ich 13-letni wnuk. Niestety ciągnik rolniczy przewrócił się, a idący obok chłopiec został przygnieciony przez kabinę. Karetka pogotowia przetransportowała go do szpitala.

Po wykonanych badaniach okazało się, że doznał urazu dolnych części ciała. Kierujący ciągnikiem dziadek chłopca był trzeźwy. Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności podczas wykonywania wszelkich prac polowych. Podczas ładownia słomy na doczepiony do ciągnika wóz na stromym zboczu pola 61-letni dziadek chłopca, który kierował traktorem najechał na kostkę słomy, co spowodowało przewrócenie pojazdu. Dach kabiny ciągnika przygniótł idącego obok chłopca.

Z obrażeniami dolnych części ciała karetką pogotowia został przewieziony do szpitala. Kierujący ciągnikiem był trzeźwy. Jednak jak się okazało aktualnie posiada sądowy zakaz kierowania ciągnikami. Na dodatek pojazd, którym zwożono słomę nie posiadał aktualnych badań technicznych, nie był również ubezpieczony. Teraz policjanci wykonują czynności, które pozwolą na poznanie wszystkich okoliczności tego nieszczęśliwego wypadku.

Policja apeluje! Zbliżający się okres jesienny charakteryzuje się zwiększoną liczbą prac wykonywanych na polach przy użyciu różnego rodzaju maszyn rolniczych. Niejednokrotnie dzieci towarzyszą swoim opiekunom przy wykonywaniu takich prac. Zadbajmy o ich bezpieczeństwo. Nie zostawiajmy dzieci bez opieki w pobliżu pracujących maszyn rolniczych. Bądźmy przezorni i przewidujący, aby nie doszło do nieszczęśliwego wypadku z udziałem naszych pociech. Przyłączamy się do apelu Policji i również zachęcamy do wzmożonej ostrożności.

(rpf) źródło: KWP Lublin

reklama
reklama reklama reklama reklama reklama