SYN CarialStar screening 1920x1080 big kopia

15.2°C

partnerzy:

reklama

syngenta neu

reklama
Poważny wypadek przy siewie rzepaku fot. KWP Lublin

Poważny wypadek przy siewie rzepaku

Napisał  Sie 24, 2017

Do nieszczęśliwego wypadku doszło 21 sierpnia w Skierbieszowie (pow. zamojski, województwo lubelskie). Podczas prac polowych siewnik wciągnął rękę pracującej przy nim 42-latce.

Kobieta z poważnym urazem kończyny śmigłowcem lotniczego pogotowia ratunkowego przetransportowana została do szpitala w Lublinie. Policjanci apelują o zachowanie ostrożności i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa podczas wykonywania prac w gospodarstwie.

Do zdarzenia doszło wczoraj rano w Skierbieszowie. Jak ustalili policjanci 42-letnia mieszkanka Skierbieszowa wraz z mężem, pracowała na polu przy zasiewie rzepaku. Chwila nieuwagi podczas obsługi siewnika przez 42-latkę. skutkowała wypadkiem.  Maszyna wciągnęła jej rękę.

Skierowani na miejsce strażacy musieli użyć specjalistycznego sprzętu by wyswobodzić kobietę z maszyny. Ranna mieszkanka Skierbieszowa, śmigłowcem lotniczego pogotowia ratunkowego przetransportowana została do szpitala w Lublinie.

Policjanci apelują do rolników o rozwagę. Co roku, kiedy do pracy w polu ruszają sprzęty rolnicze często dochodzi do wypadków. Zdarzenia te nie zawsze są śmiertelne ale bardzo często kończą się poważnymi uszkodzeniami ciała, amputacją kończyn czy rozległymi ranami.

Ich przyczyną zwykle jest nieprzestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa, nieuwaga, pośpiech i zmęczenie. Wykonując prace w gospodarstwie, pamiętajmy, by nie podchodzić do nich w sposób rutynowy. Z pozoru proste czynności wykonywane wbrew zasadom bezpieczeństwa mogą być niebezpieczne dla zdrowia a nawet życia.

(rpf) źródło: KWP Lublin

reklama
reklama
reklama
reklama reklama reklama reklama reklama

Jak zyskać wysoki plon ziemniaka

Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail