SYN CarialStar screening 1920x1080 big kopia

19.1°C

partnerzy:

reklama

syngenta neu

reklama
Nietrzeźwy traktorzysta doprowadził do dachowania samochodu osobowego foto: Michał Czubak „Tydzień Ziemi Śremskiej”

Nietrzeźwy traktorzysta doprowadził do dachowania samochodu osobowego

Napisał  Sie 26, 2017

Blisko trzy promile alkoholu w organizmie miał kierujący ciągnikiem rolniczym, który w Pełczynie doprowadził do zderzenia z samochodem Daewoo Lanos.

Wszystko wyglądało groźnie, bo Daewoo Lanos, po zderzeniu z traktorem, uderzył w przydrożne drzewo i dachował, ale na szczęście nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń ciała. Nietrzeźwy sprawca zdarzenia, który kierował też bez uprawnień, odpowie za swój czyn przed sądem.

16 sierpnia br., około godz. 19.00, dyżurny śremskiej Policji został powiadomiony o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w Pełczynie.

Z ustaleń policjantów drogówki wynika, że kierujący ciągnikiem rolniczym, 34-letni mieszkaniec gminy Śrem, wyjeżdżając z pola na drogę nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu pojazdowi marki Daewoo Lanos, którym kierowała 39-letnia mieszkanka gminy Śrem, i doprowadził do zderzenia pojazdów. Następnie Daewoo Lanos przemieścił się na przeciwległy pas ruchu, uderzył w przydrożne drzewo i dachował.

Na szczęście nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń ciała. Natomiast okazało się, że traktorzysta nie ma w ogóle uprawnień do kierowania i był nietrzeźwy, miał blisko trzy promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna poddany badaniom na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu uzyskał wyniki: I badanie-1,41 mg/l, II badanie-1,31 mg/l.

Sprawa znajdzie swój finał w sądzie. Po raz kolejny apelujemy do wszystkich kierowców, aby nie siadać za kierownicą po wypiciu alkoholu !!!

(rpf) Źródło: KPP Śrem, tekst: Ewa Kasińska

reklama
reklama reklama reklama reklama reklama