SYN CarialStar screening 1920x1080 big kopia

15.2°C

partnerzy:

reklama

syngenta neu

reklama
Samochód osobowy zderzył się z ciągnikiem rolniczym ciągnącym rozrzutnik obornika fot. KP PSP w Busku-Zdroju.

Samochód osobowy zderzył się z ciągnikiem rolniczym ciągnącym rozrzutnik obornika

Napisał  Sie 31, 2017

24 sierpnia 2017 roku około godziny 21.00 na Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Busku-Zdroju wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym z udziałem samochodu osobowego oraz ciągnika rolniczego z rozrzutnikiem obornika w miejscowości Wola Zofiowska.

Do zdarzenia zostały zadysponowane dwa zastępy z JRG nr 4 w Chmielniku, dwa zastępy z JRG Busko oraz włączona do KSRG jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z Balic.

Po przybyciu na miejsce pierwszych zastępów z JRG nr 4 z Chmielnika i dokonaniu rozpoznania stwierdzono, że doszło do zderzenia samochodu osobowego Seat Ibiza (podróżowały nim 2 osoby; kobieta i mężczyzna) oraz ciągnika rolniczego z rozrzutnikiem (podróżowało nim dwóch mężczyzn).

Na miejscu zdarzenia obecny był zespół ratownictwa medycznego, który udzielał pomocy medycznej osobom poszkodowanym w wypadku. Droga wojewódzka 765 była zablokowana w obu kierunkach.

Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu terenu akcji, odłączeniu akumulatora, wykonaniu dostępu przy użyciu narzędzi hydraulicznych do osoby poszkodowanej w samochodzie osobowym (pasażerka Seata), wydobyciu jej z pojazdu na noszach w obecności lekarza, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy w postaci założenia opatrunków na rany kończyny górnej (kierowca Seata) z jednoczesnym udzieleniem wsparcia psychicznego. Zdarzenie zabezpieczały 2 patrole policji.

(rpf) opracował: kpt. Jarosław Baran / PSP Busko-Zdrój

reklama
reklama
reklama
reklama reklama reklama reklama reklama

Jak zyskać wysoki plon ziemniaka

Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail