SYN CarialStar screening 1920x1080 big kopia

15.2°C

partnerzy:

reklama

syngenta neu

reklama
PEPEES S.A. planuje pozyskać do końca roku 230 tysięcy ton ziemniaków fot. fotolia.com

PEPEES S.A. planuje pozyskać do końca roku 230 tysięcy ton ziemniaków

Napisał  Wrz 06, 2017

Przedsiębiorstwo Przemysłu Spożywczego PEPEES S.A. informuje o rozpoczęciu kampanii skupu i przerobu ziemniaka. Spółka współpracuje z ponad 1300 plantatorami z centralnej, wschodniej i północno-wschodniej Polski.

Planowane jest pozyskanie 230 tysięcy ton ziemniaków w okresie od sierpnia do grudnia 2017, które zostaną przetworzone na: skrobię ziemniaczaną, glukozę krystaliczną i maltodekstrynę, syropy glukozowe, grysik, płatki, białko ziemniaczane.

„Dbając o swoich plantatorów i szanując ich pracę, PEPEES S.A. w tym roku będzie przyjmował ziemniaki całą dobę. Zależy nam na płynności, nie chcemy, aby przewoźnicy musieli stać w kolejkach.” – podkreśla Prezes spółki Wojciech Faszczewski i dodaje: „spółka będzie wypłacała pieniądze za dostawy terminowo.”

Prezes Wojciech Faszczewski podkreśla także, że: „najważniejszym aspektem współpracy z plantatorami i rolnikami stanowi partnerskie podejście do wzajemnej współpracy oraz zachowanie postawy otwartości i wzajemnego zrozumienia. Jako spółka pragniemy wychodzić naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom plantatorów, z którymi budujemy trwałe relacje tak biznesowe, jak i personalne”.

Uprawa ziemniaka w celu przetworzenia go na skrobię i jej pochodne pełni ważną rolę w sektorze polskiego rolnictwa. Przedsiębiorstwo Przemysłu Spożywczego PEPEES S.A. nieustannie wspiera rozwój naszego rolnictwa poprzez wieloletnią i stabilną współpracę z dużą grupą plantatorów.

Zachowując indywidualne podejście do każdego z plantatorów, zapewniony jest bezpośredni wpływ na kontrolę i uzyskanie ziemniaków o najwyższej jakości. Przekłada się to na wysoką jakość produktu końcowego i powoduje, że Spółka prowadząc działalność w branży produkcji skrobi, stanowi istotny element w sektorze przetwórstwa spożywczego w naszym regionie.

(rpf) źródło: PEPEES S.A.

reklama
reklama
reklama
reklama reklama reklama reklama reklama

Jak zyskać wysoki plon ziemniaka

Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail