SYN CarialStar screening 1920x1080 big kopia

15.1°C

partnerzy:

reklama

syngenta neu

reklama
Trzy ciągniki i ładowarka o wartości ponad pół miliona złotych zatrzymane przez CBŚ i Straż Graniczną Nadbużański Oddział Straży Granicznej w Chełmie

Trzy ciągniki i ładowarka o wartości ponad pół miliona złotych zatrzymane przez CBŚ i Straż Graniczną

Napisał  Wrz 08, 2017

Zarekwirowany sprzęt to ładowarka teleskopowa Shaffer oraz ciągniki: John Deere, Massey Fergusson i Fendt.

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Chełmie oraz policjanci z Centralnego Biura Śledczego z Zarządu w Poznaniu, w ramach śledztwa prowadzonego pod nadzorem Prokuratury Krajowej w Poznaniu, zatrzymali trzy ciągniki oraz ładowarkę o wartości ponad pół miliona zł.

W ostatnich dniach sierpnia br. funkcjonariusze NOSG z Placówki w Sławatyczach realizując czynności służbowe z funkcjonariuszami CBŚ Policji z Zarządu w Poznaniu, prowadzili na terenie województw małopolskiego oraz podkarpackiego, działania związane z kontrolą legalności pochodzenia sprowadzanych do Polski ciągników oraz maszyn.

Podczas prowadzonych działań, funkcjonariusze dokonali zatrzymania  trzech ciągników rolniczych marek: John Deere, Fendt, Massey Ferguson oraz ładowarki teleskopowej marki Schaffer. Łączna wartość zatrzymanych maszyn szacowana jest na 550 000 zł. Po dokładnym sprawdzeniu okazało się, że kontrolowane pojazdy mogą pochodzić z kradzieży.

Do zabezpieczonych maszyn m.in. zatrzymano również certyfikaty stałego eksportu, wydane przez władze Wielkiej Brytanii, które prawdopodobnie zostały przerobione.

Powyższe realizacje zostały przeprowadzone w ramach śledztwa prowadzonego pod nadzorem Prokuratury Krajowej w Poznaniu.

Były to kolejne już działania funkcjonariuszy NOSG, ukierunkowane na ujawnianie ciągników oraz maszyn pochodzących z nielegalnych źródeł. Działania takie prowadzone są w sposób cykliczny i przenoszą wymierne efekty.

(rpf) źródło: Nadbużański Oddział Straży Granicznej w Chełmie

reklama
reklama
reklama
reklama reklama reklama reklama reklama

Jak zyskać wysoki plon ziemniaka

Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail