logowanie rejestracja

Zaloguj się na swoje konto

Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Utwórz konto

Pola wymagane są oznaczone gwiazdką (*).
Nazwa *
Nazwa użytkownika *
Hasło *
Powtórz hasło *
E-mail *
Powtórz e-mail *
Captcha *

partnerzy portalu

reklama
Przewoził bydło w skandalicznych warunkach i bez wymaganych dokumentów fot. ITD

Przewoził bydło w skandalicznych warunkach i bez wymaganych dokumentów

Napisał  Wrz 10, 2017

Wszczęciem postępowań administracyjnego i wykroczeniowego oraz interwencją lekarza weterynarii zakończyła się kontrola samochodu ciężarowego, którym przewożono zwierzęta w skandalicznych warunkach i bez wymaganych dokumentów.\

We wtorek, 5 września 2017 r. w miejscowości Płowce (powiat radziejowski), na drodze krajowej nr 62 inspektor z WITD w Bydgoszczy zatrzymał do rutynowej kontroli samochód ciężarowy przystosowany do przewozu zwierząt.

Pojazd należał do przedsiębiorcy z Włocławka, który w ramach prowadzonej działalności gospodarczej wykonywał przewóz drogowy bydła. Podczas oględzin ładowni samochodu inspektor ITD stwierdził, że znajdujące się w niej pięć sztuk bydła przewożone są w skandalicznych warunkach.

Jedna z krów była przywiązana łańcuchem do burty ładowni i mogła w każdej chwili doznać obrażeń wskutek przewrócenia się w trakcie jazdy. Kolejna miała połamane kończyny, najprawdopodobniej z powodu siłowego wciągania jej na pokład pojazdu.

Kolejne dwie sztuki były tak słabe, że nie dawały wyraźnych oznak życia, a ostatnia była martwa. Na miejsce kontroli drogowej został wezwany Powiatowy Lekarz Weterynarii.

Dokonana przez niego ocena stanu zdrowia zwierząt dała podstawy do przypuszczeń, że będące w tragicznym stanie zdrowotnym bydło, zostało załadowane na pokład pojazdu za pomocą zamontowanej wewnątrz ładowni elektrycznej wciągarki.

Kierujący pojazdem nie potrafił wytłumaczyć inspektorom ITD skąd, a przede wszystkim dokąd przewoził zwierzęta.

Stwierdzone naruszenia przepisów transportowych, m.in. brak wymaganego zaświadczenia na przewozy drogowe na potrzeby własne, brak wymaganych badań lekarskich i psychologicznych oraz szkolenia zawodowego kierowcy, stały się podstawą do wszczęcia wobec przedsiębiorcy postępowań administracyjnego i wykroczeniowego.

Natomiast niewłaściwe traktowanie bydła oraz rażące naruszenie przepisów weterynaryjnych przy ich obrocie jest przedmiotem czynności prowadzonych przez Państwową Inspekcję Weterynaryjną.

(rpf) źródło: TID

reklama
reklama reklama reklama reklama
reklama
300x600 bayer univo szczyt

Ogłoszenia