SYN CarialStar screening 1920x1080 big kopia

29.1°C

partnerzy:

reklama

syngenta neu

reklama
27 edycja Międzynarodowej Wystawy Rolniczej AGROPROMOCJA 2017 fot. MRiRW

27 edycja Międzynarodowej Wystawy Rolniczej AGROPROMOCJA 2017

Napisał  Wrz 12, 2017

Wystawa AGROPROMOCJA jest największym wydarzeniem plenerowym branży rolniczej w Małopolsce. Organizatorem był Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego. Impreza odbywała się w Nawojowej koło Nowego Sącza.

Głównym celem wystawy jest promocja najlepszych produktów i firm sfery agrobiznesu, ułatwienie kontaktów biznesowych między rolnikami a przedsiębiorcami, a także przedstawienie dorobku gospodarczego oraz dziedzictwa kulturowego i kulinarnego małopolskiej wsi, w tym szczególnie produktu regionalnego, rękodzieła i folkloru.

Podczas tegorocznej Wystawy swój dorobek, wyroby i usługi zaprezentowało ok. 300 firm z branż rolniczych i okołorolniczych oraz wystawcy indywidualni: twórcy ludowi, właściciele gospodarstw agroturystycznych, producenci żywności ekologicznej i pszczelarze.

Podobnie jak w ubiegłym roku, do Nawojowej przyjechało ponad 30 tys. zwiedzających. Mieli oni okazję zapoznać się z nowoczesnymi rozwiązaniami technicznymi m.in. w zakresie produkcji rolnej, ekologii i ochrony środowiska, przetwórstwa rolno-spożywczego, ogrodnictwa, nasiennictwa, budownictwa wiejskiego i budynków inwentarskich.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się wystawa maszyn rolniczych, wystawa zwierząt (owiec, kóz, królików, szynszyli i drobiu ozdobnego) oraz kiermasz ogrodniczy, podczas którego można było kupić nasiona i sadzonki.

Wystawie tradycyjnie towarzyszyły liczne atrakcje, między innymi występy zespołów folklorystycznych, pokazy, konkursy kulinarne i degustacje produktów regionalnych.

W otwarciu wystawy wziął udział n.in. podsekretarz stanu Ryszard Zarudzki. Wiceminister uczestniczył w podsumowaniu i wręczeniu nagród laureatom kilku wojewódzkich konkursów, między innymi: Agroliga, Najlepsze gospodarstwo agroturystyczne w Małopolsce, Najlepsze gospodarstwo ekologiczne, Estetyczna zagroda.

Zwiedził także teren wystawy, rozmawiając z wystawcami, rolnikami, doradcami i przedstawicielami instytucji obsługujących rolnictwo.

(rpf) źródło: MRiRW

reklama
reklama reklama reklama reklama reklama