SYN CarialStar screening 1920x1080 big kopia

19.1°C

partnerzy:

reklama

syngenta neu

reklama
Joskin Polska zwiększa zatrudnienie   . fot. Joskin

Joskin Polska zwiększa zatrudnienie .

Napisał  Wrz 20, 2017

Firma Joskin Polska z Trzcianki chce dać pracę na liniach produkcyjnych sprzętu rolniczego – w tym roku chce zatrudnić około pięćdziesięciu osób, głównie spawaczy i elektryków, i tyle samo specjalistów zamierza zatrudnić w przyszłym roku.

Setka ludzi może więc znaleźć pracę, i to – jak zapewnia Victor Joskin, założyciel i właściciel firmy – przy dobrych warunkach finansowych, z uposażeniem nieco wyższym niż przyjęte na trzcianeckim rynku pracy.

Joskin Polska należy do grupy Joskin zajmuje się produkcją komponentów i podzespołów cynkowanych dla potrzeb własnych oraz zakładów w Soumagne i Andrimont w Belgii, a także zakładu w Bourges we Francji. Tu montowane są też wozy asenizacyjne, przyczepy burtowe i rozrzutniki obornika, wysyłane następnie do ponad sześćdziesięciu krajów. Zakład ma nowoczesną ocynkownię, jedną z najlepszych w północnej Polsce, o dużych możliwościach technicznych.

Teraz firma, która w swoich czterech zakładach zatrudnia ponad siedmiuset pracowników, chce jeszcze bardziej zwiększyć zatrudnienie. W Trzciance, gdzie pracuje ponad trzysta osób pracę ma znaleźć setka nowych pracowników.

Jak mówi Victor Joskin, zwiększenie zatrudnienia związane jest z planami produkcyjnymi firmy, będącymi odpowiedzią na zapotrzebowanie ze strony rynku na maszyny rolnicze. To ostatnie na razie szacowane jest na pół tysiąca maszyn, reprezentujących jedenaście typów z oferty Joskin.

Większość z nich, a także podzespoły do nich i do innych, ma być produkowana w Polsce. Firma chce wprowadzić na nasz rynek m.in. dwieście mniej skomplikowanych pod względem osprzętu wozów asenizacyjnych, czy mało u nas znane spulchniarki z rozsiewaczami, przeznaczone do prowadzenia racjonalnej gospodarki na łąkach.

Joskin chce zatem zatrudnić spawaczy, monterów, elektryków, ale także handlowców. Niektórzy z nich będą mogli w przyszłości pojechać na szkolenia podnoszące ich kwalifikacje do zakładów Grupy w Belgii. Tam też poznają technologie i maszyny dotąd nie stosowane w Polsce, które jednak w niedalekiej przyszłości mają trafić do zakładu w Trzciance.

(rpf) Paweł Okoński

reklama
reklama reklama reklama reklama reklama