SYN CarialStar screening 1920x1080 big kopia

19.1°C

partnerzy:

reklama

syngenta neu

reklama
AGRO SHOW 2017: Żuk wśród ciągników i kombajnów fot. Paweł Okoński

AGRO SHOW 2017: Żuk wśród ciągników i kombajnów

Napisał  Wrz 23, 2017

Ma czterdzieści siedem lat, kolor brązowy metalik, efektowne błyszczące felgi i nieco zmodyfikowany przód.

Do tego stopnia, że goście odwiedzający stoisko spółki KWS Lochow Polska na Agro Show w Bednarach zastanawiają się, czy to oryginalna pierwsza wersja poczciwego dostawczaka. To Żuk, jedyny taki w Polsce, bo odrestaurowany i mocno zmodernizowany w jednym egzemplarzu.

- To samochód naszego pracownika, Żuk z 1970 roku, znaleziony niegdyś w złym stanie technicznym w garażu jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej – opowiada Jarosław Wierzyk, doradca agrotechniczny Regionu 2 spółki KWS Lochow Polska. - Ale dostał drugie życie: był pieczołowicie rozkręcany, czyszczony, konserwowany, uzupełniano w nim wszystkie brakujące i zużyte części, a przy okazji modernizowano.

I tak furgonetka dostała nowy przód – który teraz intryguje miłośników motoryzacji, ma wspomaganie kierownicy, i całkiem niezłe parametry techniczne, tak że teraz jeździ ze swoim właścicielem służbowo, reklamując przy tym KWS.

Mimo królewskiego wyglądu, Żuk dobrze spisuje się w normalnych transportowych zadaniach, W czasie postojów na światłach, na parkingach, czy w czasie dostawy towarów, wielu ludzi podchodzi by zrobić sobie zdjęcie pamiątkowe – dodaje Jarosław Wierzyk.

Spółka KWS Lochow zajmuje się produkcją i sprzedażą materiału siewnego. Na targach Agro Show prezentuje m.in. żyto hybrydowe, pszenice ozime KWS Montana, Dakotana, czy Malibu.

W czasie Agro Show przedstawiane są też oferty dealerów samochodowych, marek takich jak  Mercedes, Ford, Nissan i BMW: jest co oglądać, mimo że poczciwy, choć elegancko odrestaurowany Żuk nie wygląda gorzej od współczesnych samochodów osobowych.

(rpf) Paweł Okoński

reklama
reklama reklama reklama reklama reklama