SYN CarialStar screening 1920x1080 big kopia

15.2°C

partnerzy:

reklama

syngenta neu

reklama

AGRO SHOW 2017: Wręczenie ciągnika Ursus C-380 zwycięzcy XV Ogólnokrajowego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne

Napisał  Wrz 23, 2017

Nowy ciągnik rolniczy Ursus to główna nagroda w XV Ogólnokrajowym Konkursie Bezpieczne Gospodarstwo Rolne organizowanym przez KRUS. Trafił on do zwycięzców konkursu, państwa Beaty i Piotra Kondrackich z Górnego w województwie lubelskim.

Promocja zasad ochrony życia i zdrowia w gospodarstwach rolnych to główne założenia konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne. Jego zwycięzcy zostali nagrodzeni, ufundowanym przez prezesa KRUS, ciągnikiem URSUS C-380 o mocy 55 kW, przystosowanym do prac w gospodarstwie rolnym z możliwością agregowania maszyn 
i urządzeń rolniczych zawieszanych i przyczepianych.

Zwycięski egzemplarz posiada zsynchronizowaną skrzynię biegów 12x12 z rewersem, napęd na cztery koła oraz spełnia normy emisji spalin EURO III A.

Ciągnik wyposażony jest także m.in. w układ napędu maszyn i urządzeń rolniczych, układ hydrauliki zewnętrznej, podnośnik hydrauliczny z regulacją pozycyjną, instalację sterowania hamulcami pneumatycznymi oraz bezpieczną, wentylowaną i ogrzewaną kabinę.

- Cieszy nas fakt, że to właśnie Ursus C-380 był w tym roku główną nagrodą w konkursie, którego głównym celem jest promowanie bezpiecznych rozwiązań w gospodarstwach rolnych.

- Niestety podczas prac rolnych zdarzają się wypadki, dlatego zawsze chętnie uczestniczymy w inicjatywach, które przyczyniają się do ich redukcji. Sami staramy się wprowadzać w naszych produktach takie rozwiązania, które mają wpływać na zwiększanie bezpieczeństwa ich użytkowników.

Jesteśmy więc dumni z tego, że nowy Ursus C-380 będzie wspierał pracę w najbezpieczniejszym gospodarstwie rolnym w Polsce – mówi Karol Zarajczyk, prezes zarządu Ursus S.A.

- Udział w konkursie Bezpieczne Gospodarstwo Rolne brały osoby pełnoletnie, które prowadzą działalność rolniczą i są ubezpieczone w KRUS.

W tegorocznej edycji konkursu uczestniczyło 1021 gospodarstw rolnych. To o ponad 5% więcej niż w zeszłorocznej edycji Gospodarstwa finalistów ostatniego etapu konkursu wizytowała powołana przez prezesa KRUS Centralna Komisja Konkursowa, która oceniała gospodarstwa pod względem ładu i porządku w obrębie podwórza, zabudowań i stanowisk pracy oraz stanu budynków inwentarskich i pomieszczeń gospodarczych.

Komisja w swojej ocenie pod uwagę brała także wyposażenie maszyn i urządzeń rolniczych w osłony ruchomych części, stan techniczny pilarek tarczowych i łańcuchowych oraz warunki obsługi i chowu zwierząt.

Istotnym kryterium była również jakość środków ochrony osobistej oraz rozwiązań technicznych i organizacyjnych stosowanych w gospodarstwie w celu ograniczenia ryzyka wypadków, zwiększenia bezpieczeństwa pracy, a także organizacji miejsc wypoczynku i zabawy dla dzieci.

W ocenie komisji wszystkie finałowe gospodarstwa rolne wyróżniał ład i porządek w obejściu, dobrze zaplanowane, utrzymane i oświetlone ciągi komunikacyjne, bardzo dobry stan techniczny stosowanych maszyn 
i urządzeń, właściwe wyposażone w narzędzia warsztaty oraz dbałość i poszanowanie dla naturalnego środowiska.

Biorąc pod uwagę wszystkie kryteria oceny, komisja konkursowa za najbezpieczniejsze gospodarstwo rolne w kraju uznała gospodarstwo państwa Beaty i Piotra Kondrackich z Górnego w województwie lubelskim.

Gala konkursowa, podczas której zostały wręczone kluczyki do nagrody głównej, odbyła się 22 września podczas Międzynarodowej Wystawy Rolniczej Agro Show w Bednarach k. Poznania.

Była to doskonała okazja do spotkania się z właścicielami najbezpieczniejszych gospodarstw rolnych w kraju i wymiany poglądów na temat rozwiązań zwiększających bezpieczeństwo pracy w gospodarstwach rolnych.

(rpf)

reklama
reklama
reklama
reklama reklama reklama reklama reklama

Jak zyskać wysoki plon ziemniaka

Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail