23.4°C

Zakończyła się wystawa rolnicza Agro Show 2017 w Bednarach fot. Paweł Pąk

Zakończyła się wystawa rolnicza Agro Show 2017 w Bednarach

Napisał  Wrz 25, 2017

W poniedziałek zakończyła się wystawa Agro Show 2017: targi w Bednarach, największa impreza wystawowa branży rolniczej przyciągała codziennie gości z całej Polski i z zagranicy. W piątek widać było wśród gości tych, którzy chcieli się przede wszystkim zorientować w ofercie, wielu uczniów szkół rolniczych i profesjonalistów, chcących zebrać pierwsze informacje do własnych analiz.

 

Sobota była dniem spokojniejszym, z mniejszą ilością gości, za to wczoraj – jak mówili pracownicy firm wystawiających sprzęt rolniczy – ilość zwiedzających wzrosła, wracając do normy.

O opinie zapytaliśmy rolników: Krzysztof i Roman, którzy przyjechali do Bednar z Krotoszyna, targi odwiedzają co roku. Teraz rozglądają się za silosami zbożowymi i rozwiązaniami techniki magazynowej. Chcą kupić silos, więc do Bednar przyjechali nie tylko po informacje, ale w celu nawiązania konkretnego kontaktu przed zakupem.

Z Jarocina na Agro Show przyjechali panowie Andrzej Link, Marcin Gościniak i Piotr Skrzypczak. Rozglądali się za agregatami uprawowo – siewnymi i za pługami – stąd sporo czasu spędzili na stoisku Kvernelanda. Andrzej Link nie wykluczał zakupu jednego z prezentowanych tu pługów, a wszyscy trzej z uznaniem oceniali przystosowanie pługu do pracy w kamienistej glebie.

Targi są udane, jak zawsze zresztą – mówi Przemysław Pilarczyk, dyrektor handlowy Korbanek Sp. z o.o. - Z jednej strony mamy okazję wyjść z ofertą do szerokiego grona naszych potencjalnych klientów, pokazać w jednym miejscu co mamy, i to w taki sposób, by dobrze wypaść na tle konkurencji, która przecież obok również prezentuje swoje atuty. Z drugiej strony – targi służą podtrzymaniu relacji z naszymi partnerami i klientami, a także nawiązaniu nowych kontaktów. I myślę, że także w tym roku oba cele udaje nam się osiągnąć. Nasz sprzęt budzi duże zainteresowanie, wystarczy spojrzeć na oblężenie kombajnów Rostselmash, rosyjskiego sprzętu o bardzo wysokich walorach użytkowych, nowoczesnego, wszechstronnego i komfortowego w eksploatacji. My je już sprzedajemy, a teraz w czasie targów także spotkaliśmy się z deklaracjami zakupu od naszych przyszłych klientów.

Krzysztof Jurgiel, minister rolnictwa i rozwoju wsi, w słowie wstępnym, adresowanym do uczestników Agro Show, podkreślał, że współczesna technika stosowana w rolnictwie stoi na bardzo wysokim poziomie, że nowoczesne maszyny są dzięki środkom z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich dostępne dla rolników, a formuła pokazu maszyn w czasie prac polowych również im odpowiada, bo mogą realnie ocenić możliwości i przydatność tego sprzętu w swoich gospodarstwach. Tym bardziej, że rolnicy mają „pod ręką” doradców – specjalistów z ODR-ów, punktów informacyjnych ministerstwa i tych, którzy wprost reprezentują producentów i firmy biorące udział w targach.

(rpf) Paweł Okoński

reklama