SYN CarialStar screening 1920x1080 big kopia

15.2°C

partnerzy:

reklama

syngenta neu

reklama
Trwają Międzynarodowe Targi Wyrobów Spożywczych Polagra Food 2017 fot. MTP

Trwają Międzynarodowe Targi Wyrobów Spożywczych Polagra Food 2017

Napisał  Wrz 27, 2017

Wystawcy z Polski i zagranicy, nowości, najlepsze produkty wyróżnione Złotym Medalem MTP – trwa tegoroczna edycja Międzynarodowych Targów Wyrobów Spożywczych Polagra Food 2017.

Tak naprawdę to cały blok targowych imprez: Polagra Food, Polagra Gastro, Polagra Tech, Invest Hotel oraz PakFood

POLAGRA FOOD co roku przyciąga liczne grono zwiedzających kusząc doskonale znanymi markami produktów spożywczych, żywnością innowacyjną pod względem składu czy smaku, a także egzotycznymi smakami z całego świata. Nie inaczej jest w tym roku. Prym wiedzie oczywiście polska branża mleczarska i przetwórstwa mięsnego.

Te dwa sektory prezentują liczne grono liderów rynkowych, których produkty są doskonale znane z półek sklepowych w Polsce. Interesująca jest również ekspozycja ze strony firm przetwórstwa owocowo-warzywnego.

Nie brakuje też słodyczy, przekąsek, herbat, napojów i alkoholi. Oprócz silnej reprezentacji polskich przedsiębiorców pojawili się również producenci żywności z zagranicy, m.in. z Włoch, Finlandii, Bułgarii, Niemiec, Węgier, Litwy, Cypru, a także Malezji, Indonezji i Sri Lanki.

Formuła Polagra Food pozwala przede wszystkim pozyskać nowych, solidnych partnerów biznesowych. Sprzyjają temu również dodatkowe wydarzenia towarzyszące targom jak np. Międzynarodowa Giełda Kooperacyjna organizowana przez PARP.

W ramach tegorocznej edycji Polagra Food odbywa się także Polsko-Nigeryjski Szczyt Gospodarczy, na którym poruszane są tematy możliwości współpracy obu państw.

Z solidną dawką wiedzy na temat nowych regulacji prawnych dla przedsiębiorców z branży spożywczej można było zapoznać się podczas szkoleń prowadzonych przez kancelarię WKB Wierciński, Kwieciński, Baehr. Sesja poniedziałkowa (25 września) dotyczyła zasad znakowania żywności w Polsce. To niezwykle ważne zagadnienia, bo jak pokazują półki sklepowe nie wszyscy przedsiębiorcy wiedzą np. kiedy można stosować takie określenia jak „polskie”, „domowe”, „tradycyjne”.

Tematem dyskusji jest również znak „Produkt Polski” – nowe oznaczenie handlowe. Podczas drugiego spotkania (środa, 27 września) będzie natomiast mowa o nowych ograniczeniach w handlu orazryzyku prawnym dla dostawców i nabywców, w tym sieci handlowych.

Problematyka szkolenia nawiązuje przede wszystkim do ustawy o przeciwdziałaniu nieuczciwemu wykorzystywaniu przewagi kontraktowej, która weszła w życie 12 lipca br. Eksperci z kancelarii WKB Wierciński, Kwieciński, Baehr w przystępny sposób przedstawią najważniejsze założenia nowych przepisów oraz ich praktyczne znaczenie w codziennej działalności zarówno przedstawicieli dużych sieci handlowych, jak i sprzedawców detalicznych prowadzący handel wyrobami spożywczymi.

W tym roku targi POLAGRA FOOD odbywają się w dniach 25–28 września w Poznaniu (Polska). Towarzyszą im m.in. Międzynarodowe Targi Gastronomii i Wyposażenia Hoteli POLAGRA GASTRO / INVEST HOTEL, a także Międzynarodowe Targi Technologii Spożywczych POLAGRA TECH.

(rpf)

reklama
reklama
reklama
reklama reklama reklama reklama reklama

Jak zyskać wysoki plon ziemniaka

Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail