fbpx
Rolnik znalazł na polu niewybuch z okresu II wojny światowej fot. KWP Lublin

Rolnik znalazł na polu niewybuch z okresu II wojny światowej

Napisał  Wrz 28, 2017

Wczoraj, dyżurny komendy w Radzyniu Podlaskim otrzymał zgłoszenie treści którego wynikało, że w miejscowości Turów gm. Kąkolewnica, wykonujący prace polowe mężczyzna wyorał z ziemi przedmiot przypominający niewybuch.

Mężczyzna powiadomił  o tym fakcie policję. Na miejsce skierowany został policjant z grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego, który potwierdził zgłoszenie. Okazało się, że znaleziony przez mężczyznę przedmiot to pocisk artyleryjski z czasów II wojny światowej. Mundurowi zabezpieczają znalezisko do czasu przybycia na miejsce patrolu rozminowania z Jednostki Wojskowej w Chełmie.

Nawet stare i zardzewiałe stanowią śmiertelne zagrożenie, dlatego apelujemy do wszystkich, którzy natkną się na tego typu znaleziska aby pod żadnym pozorem przedmiotów takich nie podnosić, odkopywać, przemieszczać w inne miejsce i manipulować przy nich. W przypadku znalezienia niewypału czy niewybuchu  należy niezwłocznie powiadomić służby, a miejsce takie zabezpieczyć przed przypadkowym dostępem osób postronnych.

(rpf) źródło: KWP Lublin

Udostępnij:

Skomentuj