SYN CarialStar screening 1920x1080 big kopia

15.2°C

partnerzy:

reklama

syngenta neu

reklama
fotografia ilustracyjna fotografia ilustracyjna fotolia.com

Podpalaczami stogów w gminie Kiszkowo okazali się strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej

Napisał  Wrz 30, 2017

Policjanci z Kłecka zatrzymali pięciu podpalaczy. Mężczyźni podkładali ogień pod stogi na terenie gminy Kiszkowo w powiecie gnieźnieńskim.

Wszyscy są strażakami z Ochotniczej Straży Pożarnej. Jednostka, do której należeli nie należy do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego.

Łącznie spłonęły trzy stogi, z czego jeden był podpalany dwukrotnie. Ich właściciele wycenili łączne straty na prawie 14 tysięcy złotych. Za uszkodzenie mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Proceder trwał od 3 do 24 września tego roku. Wówczas to na terenie gminy Kiszkowo doszło do trzech pożarów stogów, z czego jeden został ugaszony, a następnie podpalony ponownie.

Nie było wątpliwości, że nie spłonęły przypadkiem - we wszystkich stwierdzono podpalenie. Sprawą zajęli się funkcjonariusze z Kłecka, którzy zaczęli podejrzewać o te czyny strażaków z OSP.

W ostatnich dniach policjanci zatrzymali pięciu podejrzanych. Są to mężczyźni w wieku od 17 do 35 roku życia, wszyscy to mieszkańcy gminy Kiszkowo. Nie byli wcześniej notowani przez policję.

Śledczy z Kłecka już przedstawili im zarzuty zniszczenia mienia poprzez spalenie słomy. Sprawcy przyznali się i złożyli wyjaśnienia. Chcą dobrowolnie poddać się karze.

Jednostka do której należeli sprawcy nie należy do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego.

(rpf) źródło: Anna Osińska/ RKG/ Policja 

reklama
reklama
reklama
reklama reklama reklama reklama reklama

Jak zyskać wysoki plon ziemniaka

Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail