partnerzy portalu

reklama
PSL będzie dążyć do obniżenia wieku emerytalnego rolników fot. © Robert Kneschke - Fotolia.com

PSL będzie dążyć do obniżenia wieku emerytalnego rolników

Napisał  Paź 06, 2017

Polskie Stronnictwo Ludowe w oficjalnym oświadczeniu zapowiedziało, że będzie dążyć do obniżenia wieku emerytalnego rolników i wspierać inicjatywy z tym związane.

Przypomnijmy, że na dzień dzisiejszy na emeryturę mogą pójść rolnicy w wieku 60 (kobiety) i 65 lat (mężczyźni).

Rolnicy nie zgadzają się z takim stanem rzeczy i zamierzają walczyć o przywilej, który został im odebrany. 

W tym celu został powołany Obywatelski Komitet godnej emerytury dla rolników. Jego przedstawiciele chcą zebrać pod ustawą wymagane 100 tys. podpisów do końca listopada, dzięki czemu ustawa mogła zostać przyjęta jeszcze w tym roku i zaczęła obowiązywać od stycznia 2018 roku.

– Rolnicy są tą szczególną grupą społeczną, która nie ma nie tylko wolnych niedziel, ale również żadnych sobót i świąt. Pracują ciężko bez przerwy – powiedział Janusz Maćkowiak, przewodniczący Komitetu Obywatelskiego.

– Chcemy, żeby rolnik szedł na emeryturę w wieku: 55 lat w przypadku kobiet i 60 lat u mężczyzn. Oczywiście zachowując to, że musi być to 30 lat okresu składkowego – zaznaczył Maćkowiak.

Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego, zadeklarował że PSL będzie aktywnie wspierał powstały komitet.

- Będziemy pomagać w akcji. Uważamy, że rolnikom, za ich ciężką prace, należy się wcześniejszy wiek emerytalny. Tak jak zagwarantował to PSL – zadeklarował

(rpf) Krzysztof Przepióra, źródło: PSL

reklama reklama reklama reklama
reklama