SYN CarialStar screening 1920x1080 big kopia

27.9°C

partnerzy:

reklama

syngenta neu

reklama
Protest przedstawicieli polskiego sektora wołowego fot. Portal Rolniczy Okiem Rolnika

Protest przedstawicieli polskiego sektora wołowego

Napisał  Paź 12, 2017

Polscy producenci wołowiny są niezadowoleni z działań Komisji Europejskiej podczas negocjacji umowy o wolnym handlu z krajami Mercosur.

W czwartek 12.10.2017 roku o godzinie 11:00 rozpocznie się protest przedstawicieli sektora wołowiny przed Przedstawicielstwem Komisji Europejskiej w Polsce przy ulicy Jasnej 14/16a w Warszawie.

Produceni są niezadowoleni z ustępstw, na jakie podczas negocjacji zgodzili się przedstawicele Komisji Europejskiej. Jednym z nich jest dopisanie sektora wołowiny do umowy wolnego handlu, co ich zdaniem wpłynie na niekorzyść unijnych producentów wołowiny. 

Aktualnie kraje Mercosur (Wspólny Rynek Południa - międzynarodowa organizacja gospodarcza powołana w roku 1991 traktatem z Asuncion, w skład której wchodzą takie kraje jak Brazylia, Argentyna, Paragwaj, Urugwaj i Wenezuela) stanowią 74% importu Unii Europejskiej, czyli około 246 tys. ton wołowiny, a negocjowana umowa, może zwiększyć import o kolejne 70 tys. ton.

Rada Sektora Wołowiny nie ma wątpliwości, że taka sytuacja niekorzystnie odbije się na cenach, jakie płacone są polskim rolnikom i zamierza przekazać swoje stanowisko przedstawicielom KE.

(rpf) Krzysztof Przepióra

reklama
reklama
reklama
reklama reklama reklama reklama reklama

Jak zyskać wysoki plon ziemniaka

Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail