logowanie rejestracja

Zaloguj się na swoje konto

Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Utwórz konto

Pola wymagane są oznaczone gwiazdką (*).
Nazwa *
Nazwa użytkownika *
Hasło *
Powtórz hasło *
E-mail *
Powtórz e-mail *
Captcha *

partnerzy portalu

reklama
Pozytywne informacje dla producentów trzody chlewnej. Ceny tuczników stabilizują się fot. Portal Rolniczy Okiem Rolnika

Pozytywne informacje dla producentów trzody chlewnej. Ceny tuczników stabilizują się

Napisał  Paź 19, 2017

Sytuacja na polskim rynku żywca wieprzowego poprawia się. Po wielu tygodniach znacznych obniżek cen, nadszedł czas na ich stabilizację.

Ceny na rynku krajowym, w dużej mierze uzależnione są od sytuacji, mającej miejsce w pozostałych krajach Unii Europejskiej. Ostatnie spadki cen żywca wieprzowego determinowane były przede wszystkim nadwyżyką surowca w krajach wspólnoty.

Wysoka podaż połączona z brakiem ożywienia handlu na rynku lokalnym i eksportowym, sprawiła, że ilość oferowanych tuczników zdecydowanie przewyższała potrzeby zakładów ubojowych, a ich ceny od połowy września spadły miejscami nawet o 70 groszy.

Pozytywną przesłanką i nadzieją na poprawę sytuacji były ubiegłotygodniowe notowania niemieckiej giełdy VEZG, gdzie ceny świń rzeźnych wbc klasy E po raz pierwszy od miesiąca, ustabilizowały się i wyniosły 1,50 euro/kg.

W najnowszym notowaniu VEZG na okres 18-25 października, cena tuczników ponownie nie uległa zmianie i w dalszym ciągu wynosi 1,50 euro/kg, co przyniosło stabilizację cen także w Polsce.

Aktualnie tuczniki w klasie E kosztują w skupach od 5,70-6,40 zł/kg, a żywiec wieprzowy pierwszej klasy 4,10-5,20 zł/kg.

(rpf) Krzysztof Przepióra

reklama
reklama reklama reklama reklama
reklama
300x600 bayer univo szczyt

Ogłoszenia