logowanie rejestracja

Zaloguj się na swoje konto

Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Utwórz konto

Pola wymagane są oznaczone gwiazdką (*).
Nazwa *
Nazwa użytkownika *
Hasło *
Powtórz hasło *
E-mail *
Powtórz e-mail *
Captcha *

partnerzy portalu

reklama
Praca w gospodarstwie rolnym wymaga odpowiedniego bezpieczeństwa zdrowotnego fot. Portal Rolniczy Okiem Rolnika

Praca w gospodarstwie rolnym wymaga odpowiedniego bezpieczeństwa zdrowotnego

Napisał  Paź 23, 2017

Praca w gospodarstwie rolnym przy produkcji roślinnej i zwierzęcej, może powodować liczne choroby zawodowe oraz nieszczęśliwe wypadki z udziałem rolników i ich rodzin.

Poprawa bezpieczeństwa osób w czasie wykonywania prac rolniczych oraz przebywania na terenie gospodarstwa, a także dostępności do świadczeń opieki zdrowotnej, są priorytetowymi działaniami resortu rolnictwa.

Podczas spotkania zorganizowanego w MRiRW „Dostęp do świadczeń opieki zdrowotnej”, omówiono między innymi plany związane ze zrównaniem bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców wsi z mieszkańcami miast.

− Dzisiejsza konferencja ma na celu przedstawienie diagnozy stanu obecnego oraz wskazanie kierunków działań, prowadzonych i wspomaganych przez ministerstwo rolnictwa i rozwoju wsi, na rzecz zrównania bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców terenów wiejskich z mieszkańcami miast − poinformował minister, Krzysztof Jurgiel.

Minister zapewnił, że celem resortu rolnictwa jest, aby osoby, które mieszkają na wsi oraz w małych miastach, doczekały się realnej poprawy dostępności do opieki zdrowotnej.

(rpf) Krzysztof Przepióra, źródło: MRiRW

reklama
reklama reklama reklama reklama
reklama
300x600 bayer univo szczyt

Ogłoszenia