logowanie rejestracja

Zaloguj się na swoje konto

Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Utwórz konto

Pola wymagane są oznaczone gwiazdką (*).
Nazwa *
Nazwa użytkownika *
Hasło *
Powtórz hasło *
E-mail *
Powtórz e-mail *
Captcha *

partnerzy portalu

reklama
Wielkopolska: Wyłudzono ponad 7,5 miliona złotych od ARiMR fot. Portal Rolniczy Okiem Rolnika

Wielkopolska: Wyłudzono ponad 7,5 miliona złotych od ARiMR

Napisał  Lis 06, 2017

Centralne Biuro Antykorupcyjne w Poznaniu złożyło zawiadomienie do Prokuratury Okręgowej o uzasadnionym podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez osobę z byłej dyrekcji oraz dwóch pracowników Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Poznaniu.

Przestępstwo ma wiązać się z wyrządzeniem szkody w majątku ARiMR na wysokość około 7,5 miliona złotych.

CBA ustaliło, że poznański ARiMR wydał decyzję o przyznaniu jednej z grup producentów owoców i warzyw wielomilionowej dotacji na zakup nieruchomości z magazynami położonej w województwie pomorskim, nie kontrolując i nie weryfikując dlaczego na przestrzeni 8 miesięcy (od sierpnia 2011r. do maja 2012 r. ) jej wartość wzrosła z kwoty 500 tysięcy złotych, wynikającej z pierwszych dokumentów aż po blisko 9,5 miliona złotych, która widniała już później, w dokumentach złożonych o konkretne dofinansowanie.

CBA bierze pod uwagę fakt, czy 19-krotny wzrost wartości nieruchomości w tak krótkim okresie nie miał na celu wyłudzenia środków publicznych. 

Zawiadomienie CBA obejmuje także prezesa zarządu spółki w zakresie doprowadzenia ARiMR do niekorzystnego rozporządzenia mieniem poprzez wprowadzenie tej instytucji w błąd – przestępstwa oszustwa. Jak ustaliło CBA prezes spółki-grupy, reprezentujący interesy grupy producentów owoców i warzyw,  kupił tę nieruchomość od osoby powiązanej z nim rodzinnie.

(rpf) KP, źródło: CBA

reklama
reklama reklama reklama reklama
reklama
300x600 bayer univo szczyt

Ogłoszenia