logowanie rejestracja

Zaloguj się na swoje konto

Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Utwórz konto

Pola wymagane są oznaczone gwiazdką (*).
Nazwa *
Nazwa użytkownika *
Hasło *
Powtórz hasło *
E-mail *
Powtórz e-mail *
Captcha *

partnerzy portalu

reklama
Prognozy dla unijnego rynku wołowiny na rok 2018 fot. Portal Rolniczy Okiem Rolnika

Prognozy dla unijnego rynku wołowiny na rok 2018

Napisał  Lis 08, 2017

Z najnowszych prognoz Komisji Europejskiej wynika, że unijna produkcja wołowiny, będzie utrzymywać się na stabilnym poziomie w roku 2018.

W ciągu ostatnich trzech lat produkcja wołowiny była napędzana głównie przez restrukturyzację sektora mleczarskiego.

Przewiduje się jednak, że relatywnie wysokie ceny mleka i wzrost wydajności w sektorze mleczarskim, może spowodować spadek produkcji mięsa wołowego. Będzie on jednak niewielki i wyniesie zaledwie 0,5%.

Aktualnie ważnym czynnikiem wpływającym na ceny mięsa wołowego w Unii Europejskiej jest eksport. Pozytywną przesłanką jest fakt, że w pierwszych siedmiu miesiącach bieżącego roku, eksport z UE wzrósł o 25% (r/r) i wynikał przede wszystkim ze sprzedaży surowca do Hongkongu, Algierii, Izraela i Filipin. 

Spekuluje się, że w obecnym roku wolumen wywozu mięsa wołowego z państw unii wzrośnie o 10% i wyniesie 268 tysięcy ton, a w roku 2018, może nieznacznie przekroczyć ten pułap.

Mówi się, że w związku ze zmniejszoną podażą, konsumpcja mięsa wołowego w roku 2017 zmniejszy się nieznacznie (-0,4%) i wynosić będzie około 10,8 kg/os. Mniejsza produkcja w 2018 roku, może przyczynić się do dalszego spadku konsumpcji, nawet pomimo oczekiwanego wzrostu importu.

(rpf) KP, źródło: KE

reklama
reklama reklama reklama reklama
reklama
300x600 bayer univo szczyt

Ogłoszenia