SYN CarialStar screening 1920x1080 big kopia

22.4°C

partnerzy:

reklama

syngenta neu

reklama
Zmiana przepisów dotyczących stosowania pasz białkowych? fot. Fotolia.com

Zmiana przepisów dotyczących stosowania pasz białkowych?

Napisał  Lis 18, 2017

Jednym z celów Polski na najbliższe lata jest powiększenie areału uprawy stoi na terenie kraju i ograniczenie importu białka GMO, które aktualnie sprowadzane jest w ilościach przekraczających w skali roku 2,3 miliona ton.

Podczas corocznego spotkania firm z sektora handlu i przetwórstwa zbóż oraz produkcji pasz, omówiono obowiązujące przepisy prawne, dotyczące produkcji i wprowadzania na rynek pasz.

Aktualnie prowadzone są rozmowy w kwestii przygotowywania zmian do ustawy o paszach, tak aby znaleźć odpowiednie rozwiązanie w sprawie przepisów dotyczących stosowania pasz białkowych.

– W bieżących pracach jesteśmy skupieni na przygotowywaniu zmian do ustawy o paszach. Mam nadzieję, że wspólnie wypracujemy przepisy w kwestii stosowania pasz białkowych. Na pewno skorzystamy z wniosków, nad którymi pracuje − powołany przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi − Zespół ds. alternatywnych źródeł białka − podkreśliła podczas spotkania wiceminister Ewa Lech.

Rozmowy dotyczyły również ustawy o przeciwdziałaniu wykorzystywania przewagi kontraktowej. Prelegenci szukali odpowiedzi na pytanie: „Czy i jak wpływa ona na rynek?”.

(rpf), KP, MRiRW

reklama
reklama
reklama
reklama reklama reklama reklama reklama

Jak zyskać wysoki plon ziemniaka

Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail