FarmNet ok OkiemRolnika Screening 1920x1030 260619

 

18.8°C

partnerzy:

reklama
Zmiana przepisów dotyczących stosowania pasz białkowych? fot. Fotolia.com

Zmiana przepisów dotyczących stosowania pasz białkowych?

Napisał  Lis 18, 2017

Jednym z celów Polski na najbliższe lata jest powiększenie areału uprawy stoi na terenie kraju i ograniczenie importu białka GMO, które aktualnie sprowadzane jest w ilościach przekraczających w skali roku 2,3 miliona ton.

Podczas corocznego spotkania firm z sektora handlu i przetwórstwa zbóż oraz produkcji pasz, omówiono obowiązujące przepisy prawne, dotyczące produkcji i wprowadzania na rynek pasz.

Aktualnie prowadzone są rozmowy w kwestii przygotowywania zmian do ustawy o paszach, tak aby znaleźć odpowiednie rozwiązanie w sprawie przepisów dotyczących stosowania pasz białkowych.

– W bieżących pracach jesteśmy skupieni na przygotowywaniu zmian do ustawy o paszach. Mam nadzieję, że wspólnie wypracujemy przepisy w kwestii stosowania pasz białkowych. Na pewno skorzystamy z wniosków, nad którymi pracuje − powołany przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi − Zespół ds. alternatywnych źródeł białka − podkreśliła podczas spotkania wiceminister Ewa Lech.

Rozmowy dotyczyły również ustawy o przeciwdziałaniu wykorzystywania przewagi kontraktowej. Prelegenci szukali odpowiedzi na pytanie: „Czy i jak wpływa ona na rynek?”.

(rpf), KP, MRiRW

Najnowsze filmy

Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail

Slide thumbnail

Slide thumbnail
Slide thumbnail
reklama
reklama