Wydrukuj tę stronę
OPZZRiOR: Protest rolników będzie trwał do skutku fot. OPZZRiOR

OPZZRiOR: Protest rolników będzie trwał do skutku

Napisał  Lis 21, 2017

Pewne jest, że 7 grudnia rozpocznie się marsz gwiaździsty na Warszawę, w którym weźmie udział około 3 tysięcy polskich rolników.

W dniu 20 listopada, Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych Rolników i Organizacji Rolniczych z przewodniczącym Sławomirem Izdebskim na czele, wystosowało pismo do rolników, w którym prosi o mobilizacje i uczestnictwo w nadchodzącym proteście.

OPZZRiOR jest niezadowolone z ogólnej sytuacji w polskim rolnictwie, a przede z tego, co dzieje się na rynku wieprzowiny. 

Przedstawiciele OPZZRiOR, którzy na na liście żądań umieścili między innymi dymisję Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Krzysztofa Jurgiela, uważają, że nie stosuje on odpowiednich działań zmierzających do likwidacji ASF na terytorium Polski.

Związkowcy uważają, że minister miał również przyczynić się do likwidacji około 3 tysięcy gospodarstw rodzinnych na ścianie wschodniej.

– Jeśli nasz ruch będzie silny i zorganizowany, jesteśmy w stanie zatrzymać tę niszczącą polskie rolnictwo politykę rolną i wpłynąć na refleksję obecnego Ministra. Apeluje o wzięcie udziału w rolniczym proteście w dniu 7 grudnia bieżącego roku. Protest będzie polegał na zbudowaniu zielonego miasteczka przed Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz będzie trwał do skutku, nawet gdybyśmy w tym roku mieli dzielić się opłatkiem z mieszkańcami Warszawy – zaapelował przewodniczący Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych Rolników i Organizacji Rolniczych.

(rpf) KP, OPZZRiOR