logowanie rejestracja

Zaloguj się na swoje konto

Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Utwórz konto

Pola wymagane są oznaczone gwiazdką (*).
Nazwa *
Nazwa użytkownika *
Hasło *
Powtórz hasło *
E-mail *
Powtórz e-mail *
Captcha *

partnerzy portalu

reklama
Komisja Europejska: Nowe normy dla jaj pochodzących z wolnego wybiegu fot. Portal Rolniczy Okiem Rolnika

Komisja Europejska: Nowe normy dla jaj pochodzących z wolnego wybiegu

Napisał  Lis 24, 2017

Spadek temperatur i nadchodząca zima, sprawiają, że przeżywalność wirusa ptasiej grupy będzie w najbliższych miesiącach zdecydowanie większa, co generuje duże ryzyko wystąpienia choroby.

Służby weterynaryjne już jakiś czas temu apelowały do producentów drobiu o trzymanie zwierząt w zamknięciu i karmienie inwentarza pod dachem.

Najbardziej narażone na wystąpienie wirusa ptasiej grypy są gospodarstwa położone nad zbiornikami wodnymi i stawami, ponieważ są one siedliskiem dzikich ptaków. Służby przypominają także o zabezpieczeniu magazynów z paszami.

Komisja Europejska podjęła decyzję, że jaja od kur korzystających z wolnego wybiegu, zachowają swój status przez dłuższy czas, mimo że zwierzęta będą przebywały w zamknięciu.

Zgodnie z opublikowanym rozporządzeniem KE, jaja będą mogły być etykietowane jako pochodzące z wolnego wybiegu, nawet w przypadku trzymania kur w zamknięciu przez 16 tygodni.

Okres utrzymywania kur w zamknięciu będzie liczony dla każdego stada indywidualnie, a nie dla całego kraju łącznie, co zwiększy elastyczność branży.

(rpf) KP, KIPDiP 

reklama
reklama reklama reklama reklama
reklama
300x600 bayer univo szczyt

Ogłoszenia