1.9°C

KRD-IG chce utrzymać obowiązujące przepisy dotyczące uboju religijnego fot. Fotolia.com

KRD-IG chce utrzymać obowiązujące przepisy dotyczące uboju religijnego

Napisał  Gru 15, 2017

Władze Singapuru pozytywnie rozpatrzyły wniosek Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie eksportu polskiego mięsa drobiowego.

Oznacza to, że Singapur jest kolejnym państwem azjatyckim po Tajlandii i Korei Południowej, który będzie pozyskiwał polski surowiec.

Zdaniem Krajowej Rady Drobiarstwa – Izby Gospodarczej, tego typu sytuacja daje ogromny potencjał polskim producentom, pod warunkiem utrzymania obowiązujących w Polsce przepisów prawnych dotyczących uboju religijnego.

– Singapur to kolejne, po Chinach, państwo, które w ostatnim czasie uznało polski drób za bezpieczny. To bardzo perspektywiczny rynek, a polskie mięso drobiowe jest w Azji lubiane i cenione. Musimy pamiętać jednak, że kraj ten jest zdominowany przez społeczność muzułmańską. Może więc stać się ogromną szansą dla polskich drobiarzy pod warunkiem umożliwienia im kontynuowania produkcji mięsa drobiowego w systemie halal – powiedział Łukasz Dominiak, Dyrektor Generalny Krajowej Rady Drobiarstwa – Izby Gospodarczej.

Do uruchomienia eksportu konieczne jest jeszcze uzgodnienie dwustronnego świadectwa zdrowia dla mrożonego mięsa drobiowego oraz nadanie przez służby singapurskie uprawnień eksportowych polskim zakładom drobiarskim. 

(rpf) KP, KRD-IG

reklama