logowanie rejestracja

Zaloguj się na swoje konto

Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Utwórz konto

Pola wymagane są oznaczone gwiazdką (*).
Nazwa *
Nazwa użytkownika *
Hasło *
Powtórz hasło *
E-mail *
Powtórz e-mail *
Captcha *

partnerzy portalu

reklama
Jakie procedury czekają rolników przy zakupie paliwa? fot. Fotolia.com

Jakie procedury czekają rolników przy zakupie paliwa?

Napisał  Gru 18, 2017

Nie każdy rolnik prowadzi działalność gospodarczą, ale każdy ponosi koszty paliwa, aby móc wykonywać swoją pracę.

W związku z wejściem w życie ustawy z dnia 9 marca 2017 roku o systemie monitorowania drogowego przewozu towarów, zakup paliwa rolniczego do gospodarstwa podlega monitoringowi.

W myśl obowiązujących przepisów dotyczy to gospodarstw rolnych prowadzących jednocześnie działalność gospodarczą, a rolnik prowadzący tylko i wyłącznie działalność rolniczą, nie może być uznany za podmiot odbierający, w rozumieniu ustawy o systemie monitorowania drogowego przewozu towarów i nie podlega obowiązkowi potwierdzania odbioru paliwa.

Krajowa Rada Izb Rolniczych informuje jednak, że rolnicy nieprowadzący działalności gospodarczej w dalszym ciągu zgłaszają wiele problemów przy zakupie oleju napędowego powyżej 500 litrów, ponieważ nie są dostępne jasne informacje o procedurze sprzedaży paliw takim rolnikom i firmy zajmujące się sprzedażą paliw nie mają wiedzy na temat postępowania z tego typu odbiorcami.

W związku z tym, samorząd rolniczy zwrócił się o wyczerpujące wyjaśnienie procedury stosowania ustawy z dnia 9 marca 2017 r. o systemie monitorowania drogowego przewozu towarów w odniesieniu do zakupu paliwa do celów rolniczych przez rolników nieprowadzących działalności gospodarczej.

(rpf) KP, KRIR

reklama
reklama reklama reklama reklama
reklama
300x600 bayer univo szczyt

Ogłoszenia