logowanie rejestracja

Zaloguj się na swoje konto

Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Utwórz konto

Pola wymagane są oznaczone gwiazdką (*).
Nazwa *
Nazwa użytkownika *
Hasło *
Powtórz hasło *
E-mail *
Powtórz e-mail *
Captcha *

partnerzy portalu

reklama
W 2018 roku powstanie ustawa o gospodarstwie rolnym fot. Portal Rolniczy Okiem Rolnika

W 2018 roku powstanie ustawa o gospodarstwie rolnym

Napisał  Gru 22, 2017

W 2018 roku zostanie wprowadzona tzw. Konstytucja dla rolnikówczyli ustawa o gospodarstwie rolnym - informacja ta została przedstawiona przez ministra rolnictwa i rozwoju wsi, Krzysztofa Jurgiela.

– Przed nami ważne zadania. Jest to przede wszystkim ustawa o gospodarstwie rolnym, czyli tzw. „Konstytucja dla rolników”, Pakt dla obszarów wiejskich oraz sprawa ubezpieczeń upraw i zwierząt. W maju Rada Europejska ogłosi podział środków finansowych w ramach realizacji Wspólnej Polityki Rolnej. Już teraz trwają spotkania ws. przyszłości WPR. Liczę na dobrą współpracę między resortem rolnictwa a KOWR i KRIR. Wszyscy mamy wspólny cel, jakim jest poprawa jakości życia polskich rolników – powiedział minister.

– „Konstytucja dla rolników” ma być ustawą regulującą pozycję rolnika oraz gospodarstwa rolnego w Polsce – dodał.

Ustawa o gospodarstwie rolnym ma zawierać między innymi wszystkie istniejące zadania dotyczące gospodarstw rolnych, a także określać prawa i obowiązki rolnika w Państwie.

W ustawie znajdą się także przepisy dotyczące formy prowadzenia działalności, zasady zbywania i nabywania ziemi, zasady udzielania dotacji - na jakie cele rolnik może je otrzymać, a także sprawa dzierżaw.

Ustawa o gospodarstwie rolnym raczej nie będzie wiązać się z radykalnymi zmianami w stosunku do obowiązujących przepisów prawa w rolnictwie. Dokładny termin wejścia ustawy w życie nie jest znany, ale powinno nastąpić to do końca roku 2018.

(rpf) KP, KOWR

reklama
reklama reklama reklama reklama
reklama
300x600 bayer univo szczyt

Ogłoszenia