SYN CarialStar screening 1920x1080 big kopia

27.9°C

partnerzy:

reklama

syngenta neu

reklama
Kolejna firma z branży motoryzacyjnej inwestuje w przemysł spożywczy fot. Fotolia.com

Kolejna firma z branży motoryzacyjnej inwestuje w przemysł spożywczy

Napisał  Sty 10, 2018

Rozszerzenie horyzontów i dostosowanie profilu działalności w zależności od potrzeb konsumentów, jest podstawą działania firm w aktualnych warunkach rynkowych.

Coraz częściej zdarza się, że przedsiębiorstwa zajmujące się dotychczas zupełnie innymi działami gospodarki, w wyniku analizy rynkowej decydują się adekwatnie do niej alokować swoje środki i w inne działy gospodarki.

Pod koniec roku, japońska firma Suzuki specjalizująca się w produkcji samochodów, motocykli oraz silników spalinowych, postanowiła zainwestować w branże rolniczą i objęła mniejszościowy, 40 procentowy pakiet w spółce zajmującej się produkcją jaj w Indiach.

Decyzja podjęta przed przedsiębiorstwo z Hamamatsu nie jest jednak odosobniony przypadkiem, ponieważ kolejna firma z branży motoryzacyjnej zdecydowała się na podobny krok.

Japoński koncern Mitsubishi Corporation w porozumieniu z działającym w branży rolno-spożywczej przedsiębiorstwem Betagro Group oraz Itoham Yonekyu Holdings, zamierza otworzyć własny zakład przetwórstwa drobiu.

Wartość planowanej inwestycji wynieść ma 53,2 miliona dolarów. Planowana zdolność produkcyjna oscylować ma w okolicach 30 tysięcy ton przetworzonego mięsa drobiowego w skali roku.

Nowo powstała spółka ma działać w Tajlandii, ale będzie skupiać się nie tylko na rynku lokalnym, ale także na eksporcie mięsa do Japonii, Singapuru i Hongkongu.

Warto przypomnieć, że Mitsubishi posiada już udziały, między innymi, udziały w KFC Holdings Japan.

(rpf) Krzysztof Przepióra, Mitsubishi

reklama
reklama
reklama
reklama reklama reklama reklama reklama

Jak zyskać wysoki plon ziemniaka

Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail