partnerzy portalu

reklama
„Czyste mięso” podbije rynek? Mięso z laboratorium niebawem trafi do sklepów fot. Fotolia.com

„Czyste mięso” podbije rynek? Mięso z laboratorium niebawem trafi do sklepów

Napisał  Sty 16, 2018

Niemiecka Grupa PHW, która jest jednym z największych producentów drobiu w Europie, zdecydowała się zainwestować w izraelski start-up SuperMeat, który zajmuje się produkcją „czystego mięsa”.

Projekt polega na dostarczeniu na rynek mięsa wyprodukowanego w laboratorium. Polega on na bezbolesnym pobraniu komórek kurcząt rzeźnych i wyhodowaniu z nich kawałków „mięsa” brojlerów. 

Pomysłodawcy projektu twierdzą, że otrzymane mięso smakuje identycznie jak mięso pozyskane ze zwierząt z uboju, a koszt produkcji jest o wiele mniejszy. Ponadto rozwiązanie to jest lepsze dla zwierząt i środowiska i nie wymaga ingerencji tak dużej ilości czynników, aby pozyskać surowiec (energia, miejsce, woda, pasza).

Mięso niebawem trafi na rynek, a izraelskie przedsiębiorstwo jest przekonane, że ich żywność nie będzie odbiegać cenowo od produktów oferowanych obecnie w sklepach.

Roczne obroty jednego z inwestorów - Grupy PHW to około 2,46 miliarda euro, co zdaniem ekspertów znacząco zwiększa wiarygodność i szansę na powodzenie projektu.

(rpf) Krzysztof Przepióra, PHW-Gruppe

reklama reklama reklama reklama
reklama