logowanie rejestracja

Zaloguj się na swoje konto

Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Utwórz konto

Pola wymagane są oznaczone gwiazdką (*).
Nazwa *
Nazwa użytkownika *
Hasło *
Powtórz hasło *
E-mail *
Powtórz e-mail *
Captcha *

partnerzy portalu

reklama
Polski sukces na targach Fruit Logistica 2018 w Berlinie fot. Tomasz Kodłubański

Polski sukces na targach Fruit Logistica 2018 w Berlinie

Napisał  Lut 10, 2018

W 26 edycji targów Fruit Logistica 2018 w Berlinie uczestniczyło ponad 3 tys. wystawców, a targi odwiedziło ponad 80 tys. gości.

Wśród wielu okazałych stoisk rozmieszczonych w prawie 30 halach świetnie prezentowało się stoisko polskich firm owocowo-warzywnych.

W tym roku wszelkie sprawy marketingowe i organizacyjne wziął na siebie Związek Sadowników RP i trzeba przyznać, że wywiązał się ze swojego zadania znakomicie.

Polskie standy zostały wspaniale wystrojone w biało-czerwone kolory oraz w ozdoby dekoracyjne, które bardzo wyraziście przypominały, że nasze jabłka są jednym z polskich kluczowych produktów eksportowych na całym świecie.

Świetnie usytuowany, duży napis w języku polskim i angielskim, który przypominał, że Polskie owoce i warzywa są eksponowane w Berlinie już od 10 lat był wyraźnie widoczny dla każdego, kto odwiedził salę ze standami naszych firm.

Otwarcie targów dla polskich firm, które odbyło się 7 lutego wprowadził poprowadził poseł Mirosław Maliszewski. Prezes Związku Sadowników RP mówił o polskim uczestnictwie w targach przypominając, że inicjatorem startu w tej najważniejszej dla branży imprezy na świecie miał prof. Eberhard Makosz.

W uroczystym otwarciu polskiego stoiska wzięli również udział Witold Boguta, prezes Krajowego Związku Grup Producentów Owoców i Warzyw oraz członek Komisji Zarządzającej Funduszu Promocji Owoców i Warzyw, które dofinansowuje Polskie Stoisko Narodowe, przedstawiciele samorządów województwa mazowieckiego i lubelskiego, a także Maciej Lipecki, prezes Stowarzyszenia Szkółkarzy Polskich. 

Warto wymienić niektóre polskie firmy uczestniczące w tej edycji targów Fruitlogistica: Wilga Fruit, Rajpol, Nasz Sad, Rajpol, Ewa-Bis, LubApple, Sady Grójeckie, Appolonia, Fruit-Group, GP Klasa czy Jan Fruit. Producentów owoców jagodowych reprezentowały takie firmy jak Sunberry czy Polish Berry Cooperative.

Obok stanowisk grup producentów owoców widoczne były standy Związku Sadowników RP, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie oraz rynku hurtowego Bronisze.

Polskie stoisko oraz nasza oferta warzywno-owocowa cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem gości targowych, a także ludzi z branży zainteresowanych nawiązanie kontaktów handlowych z naszymi firmami.

Trzeba także dodać, że Polskie Stoisko Narodowe sąsiadowało ze stoiskiem izraelskim, co jednak nie wpływało negatywnie na kontakty pomiędzy wystawcami z obydwu krajów.

(rpf) Tomasz Kodłubański

reklama
reklama reklama reklama reklama
reklama
300x600 bayer univo szczyt

Ogłoszenia