logowanie rejestracja

Zaloguj się na swoje konto

Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Utwórz konto

Pola wymagane są oznaczone gwiazdką (*).
Nazwa *
Nazwa użytkownika *
Hasło *
Powtórz hasło *
E-mail *
Powtórz e-mail *
Captcha *

partnerzy portalu

reklama
Modernizacja gospodarstw rolnych: punkty za udział w systemie jakości fot. Paweł Pąk

Modernizacja gospodarstw rolnych: punkty za udział w systemie jakości

Napisał  Lut 11, 2018

Obowiązkowe uczestnictwo w jednym ze wskazanych przez przepisy systemie jakości to jedno z wielu kryteriów, które musi spełnić starający się o przyznanie pomocy w ramach operacji PROW 2014-2020 „Modernizacja gospodarstw rolnych”.

W rozporządzeniu tym zostały sprecyzowane przepisy, które mówią, że punkty zostaną przyznane jeżeli w dniu kiedy zostanie złożony wniosek o przyznanie pomocy, starający się o finansowanie posiada świadectwo, czy też certyfikat, potwierdzające uczestnictwo w unijnym systemie jakości, określonym przez ustawodawcę.

Za spełnienie tego warunku przyznane zostają 2 punkty. Nawet 4 punkty może zostać przyznane, jeśli składający wniosek posiada certyfikat potwierdzający uczestnictwo w systemie rolnictwa ekologicznego, o którym mowa w rozporządzeniu nr 834/2007, jeżeli operacja dotyczy produkcji objętej tym systemem i suma powierzchni gruntów ornych, sadów, łąk trwałych i pastwisk trwałych w gospodarstwie objętych tym systemem stanowi co najmniej 50% sumy powierzchni gruntów ornych, sadów, łąk trwałych i pastwisk trwałych w tym gospodarstwie.

Przypominamy, że nabór wniosków zostanie przeprowadzony od 19 lutego do 20 marca 2018 roku. Możliwość nadania punktów za uczestnictwo podmiotu ubiegającego się o przyznanie pomocy, we wskazanym w rozporządzeniu unijnym lub krajowym systemie jakości, zyskuje rolnik posiadający dokumenty potwierdzające fakt posiadania certyfikatu lub świadectwa na dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy.

Uzyskiwane przez rolników świadectwo rejestracji, czy zaświadczenie objęcia kontrolą produkcji integrowanej w 2018 r. nie spełnia wymagania określonego w przepisie rozporządzenia wykonawczego dla operacji typu „Modernizacja gospodarstw rolnych" na okoliczność potwierdzenia uczestnictwa w krajowym systemie jakości np. integrowana produkcja roślin. Dokumentem potwierdzającym uczestnictwo w takim systemie jest certyfikat potwierdzający stosowanie integrowanej produkcji roślin.

(rpf) Paweł Pąk / źródło: ARiMR

reklama
reklama reklama reklama reklama
reklama
300x600 bayer univo szczyt

Ogłoszenia