8.8°C

partnerzy:

reklama
Justyna Katana z Wilga Fruit oraz Piotr Byliniak z ZGPO Nasz Sad Justyna Katana z Wilga Fruit oraz Piotr Byliniak z ZGPO Nasz Sad fot. Tomasz Kodłubański

Polskie grupy owocowo-warzywne widoczne na Fruit Logistica 2018 Berlinie

Napisał  Lut 13, 2018

Grupa producentów owoców Wilga Fruit wystawiająca się na targach Fruit Logistica 2018 w Berlinie działa na rynku od 2003 roku.

- Specjalizujemy się w produkcji najwyższej jakości jabłek deserowych i kapusty pekińskiej - mówi Justyna Katana z grupy Wilga Fruit. Obecnie zrzeszamy 61 udziałowców, gospodarujących na łącznej powierzchni około 500 ha. Rocznie produkujemy blisko 20 000 ton jabłek deserowych oraz ok. 4 000 ton kapusty pekińskiej.

W latach 2005- 2010 grupa uzyskała wsparcie finansowe z ARiMR poprzez realizację Planu Dochodzenia do Uznania.

W ramach realizacji powyższego planu w czerwcu 2008 roku uruchomiono nowoczesne centrum logistyczno–przechowalnicze, które w kolejnych latach było rozbudowywane i wyposażone w: zautomatyzowaną, sterowaną komputerowo linię technologiczną z wodnym rozładunkiem firmy AWETA, która pozwala na rozsortowanie jabłek według koloru, rozmiaru i wagi, linie pakerskie z dynamicznymi stołami i automatycznym paletyzerem oraz automat ważąco pakujący firmy HTECH pakujący jabłka w woreczki foliowe o wadze od 0,5 kg do 3,0 kg

- Dysponujemy nowoczesną bazą przechowalniczą w technologii ULO, której łączna pojemność wynosi 23 tyś. ton - dodaje Justyna Katana. Zaletą systemu ULO jest wydłużenie okresu przechowywania owoców lub warzyw przy zachowaniu bardzo wysokiej jakości handlowej. Mamy dzięki temu możliwość dostarczania wysokiej jakości owoców i warzyw do klientów przez cały rok.

W styczniu 2011 roku grupa uzyskała uznanie jako organizacja producentów owoców i warzyw w grupie produktów „owoce” i grupie produktów „warzywa”.

Grupa wdrożyła certyfikat GLOBALGAP. Ponadto gospodarstwa należące do grupy posiadają certyfikat IPO (Integrowanej Produkcji Owoców).

- Na targach liczymy na nawiązanie kontaktów handlowych z firmami zainteresowanymi naszymi produktami - dodaje Justyna Katana. Nasze stoisko odwiedza wielu gości z całego świata. Ruch jest bardzo duży i mamy nadzieję, że utrzyma się do końca targów.

(rpf) Tomasz Kodłubański

Najnowsze filmy

Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
reklama reklama