16.8°C

partnerzy:

reklama reklama reklama
Justyna Katana z Wilga Fruit oraz Piotr Byliniak z ZGPO Nasz Sad Justyna Katana z Wilga Fruit oraz Piotr Byliniak z ZGPO Nasz Sad fot. Tomasz Kodłubański

Polskie grupy owocowo-warzywne widoczne na Fruit Logistica 2018 Berlinie

Napisał  Lut 13, 2018

Grupa producentów owoców Wilga Fruit wystawiająca się na targach Fruit Logistica 2018 w Berlinie działa na rynku od 2003 roku.

- Specjalizujemy się w produkcji najwyższej jakości jabłek deserowych i kapusty pekińskiej - mówi Justyna Katana z grupy Wilga Fruit. Obecnie zrzeszamy 61 udziałowców, gospodarujących na łącznej powierzchni około 500 ha. Rocznie produkujemy blisko 20 000 ton jabłek deserowych oraz ok. 4 000 ton kapusty pekińskiej.

W latach 2005- 2010 grupa uzyskała wsparcie finansowe z ARiMR poprzez realizację Planu Dochodzenia do Uznania.

W ramach realizacji powyższego planu w czerwcu 2008 roku uruchomiono nowoczesne centrum logistyczno–przechowalnicze, które w kolejnych latach było rozbudowywane i wyposażone w: zautomatyzowaną, sterowaną komputerowo linię technologiczną z wodnym rozładunkiem firmy AWETA, która pozwala na rozsortowanie jabłek według koloru, rozmiaru i wagi, linie pakerskie z dynamicznymi stołami i automatycznym paletyzerem oraz automat ważąco pakujący firmy HTECH pakujący jabłka w woreczki foliowe o wadze od 0,5 kg do 3,0 kg

- Dysponujemy nowoczesną bazą przechowalniczą w technologii ULO, której łączna pojemność wynosi 23 tyś. ton - dodaje Justyna Katana. Zaletą systemu ULO jest wydłużenie okresu przechowywania owoców lub warzyw przy zachowaniu bardzo wysokiej jakości handlowej. Mamy dzięki temu możliwość dostarczania wysokiej jakości owoców i warzyw do klientów przez cały rok.

W styczniu 2011 roku grupa uzyskała uznanie jako organizacja producentów owoców i warzyw w grupie produktów „owoce” i grupie produktów „warzywa”.

Grupa wdrożyła certyfikat GLOBALGAP. Ponadto gospodarstwa należące do grupy posiadają certyfikat IPO (Integrowanej Produkcji Owoców).

- Na targach liczymy na nawiązanie kontaktów handlowych z firmami zainteresowanymi naszymi produktami - dodaje Justyna Katana. Nasze stoisko odwiedza wielu gości z całego świata. Ruch jest bardzo duży i mamy nadzieję, że utrzyma się do końca targów.

(rpf) Tomasz Kodłubański

Jak zyskać wysoki plon jęczmienia

Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
reklama reklama reklama reklama reklama reklama
reklama
reklama