logowanie rejestracja

Zaloguj się na swoje konto

Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Utwórz konto

Pola wymagane są oznaczone gwiazdką (*).
Nazwa *
Nazwa użytkownika *
Hasło *
Powtórz hasło *
E-mail *
Powtórz e-mail *
Captcha *

partnerzy portalu

reklama
Zdjęcie ilustracyjne Zdjęcie ilustracyjne fot. Tomasz Kodłubański

Sprawa, która wstrząsnęła całą Polską. Rolnik zostawił chorą Ukrainkę na ulicy

Napisał  Lut 16, 2018

Tą sprawą żyje cała Polska. W jednym z gospodarstw w okolicach Środy Wielkopolskiej, które specjalizuje się w produkcji warzyw, doszło do tragedii. Obywatelka Ukrainy pracująca na terenie gospodarstwa poza godzinami pracy doznała wylewu, ale jej pracodawca nie zdecydował się na wezwanie pomocy.

Pani Oksana przyjechała do Polski na zaproszenie pracodawcy z nadzieją na legalne zatrudnienie, jednak zamiast tego pracowała „na czarno”. Kobieta mieszkała na terenie gospodarstwa, w którym pracowała wraz z innymi osobami. Kiedy między godzinami pracy kobieta doznała wylewu, pozostali pracownicy niezwłocznie poinformowali szefa. Ten jednak nie zdecydował się na udzielenie pomocy.

Pracodawca miał zawieźć kobietę do szpitala, ale wybrał inne rozwiązanie. Z ustaleń Witolda Horowskiego, konsula honorowy Ukrainy w Poznaniu wynika, że „sparaliżowaną już Oksanę przeniesiono do auta, potem wywleczono z samochodu i położono na ławce. Potem wezwano policję z powodu rzekomego znalezienia osoby pijanej na ulicy”.

Kobieta przeżyła, ale po tak ciężkim schorzeniu wymaga specjalistycznej opieki medycznej. Svitlana Krysa - Ambasady Ukrainy w Warszawie potwierdziła, że do ambasady wpłynęło oświadczenie, w którym pracodawca zadeklarował się pokryć koszty leczenia i dalszą rehabilitację swojej pracownicy.

Pracodawca, który nie udzielił pomocy Ukraińce to stały współpracownik sieci Lidl, który od wielu lat dostarczał do sklepów warzywa. Mężczyzna był także twarzą kampanii reklamowej sklepu, która została już usunięta.

Rolnik na łamach portalu money.pl poinformował, „opis zdarzenia z udziałem Pani Oksany pojawiający się w mediach nie uwzględnia jego bardziej skomplikowanego przebiegu” i dodał, że wylew nie miał żadnego związku z pracą kobiety w gospodarstwie.

(rpf) Krzysztof Przepióra, money.pl

reklama
reklama reklama reklama reklama
reklama
300x600 bayer univo szczyt

Ogłoszenia