logowanie rejestracja

Zaloguj się na swoje konto

Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Utwórz konto

Pola wymagane są oznaczone gwiazdką (*).
Nazwa *
Nazwa użytkownika *
Hasło *
Powtórz hasło *
E-mail *
Powtórz e-mail *
Captcha *

partnerzy portalu

reklama
Polska wciąż szuka alternatyw dla importowanego białka GMO fot. fotolia.com

Polska wciąż szuka alternatyw dla importowanego białka GMO

Napisał  Lut 22, 2018

Konferencja pt. „Krajowe źródła białka jako alternatywa dla importowanego białka modyfikowanego genetycznie z perspektywy przemysłu paszowego” była okazją do dyskusji w celu wypracowania stanowiska dotyczącego stosowania w paszach białka modyfikowanego genetycznie.

W spotkaniu wziął udział minister rolnictwa i rozwoju wsi, Krzysztof Jurgiel, który poinformował, że Zespół do spraw alternatywnych źródeł białka opracował program, który zakłada rozwiązania umożliwiające zwiększenie rodzimej produkcji białka roślinnego tak, aby zaspokoić około 50% krajowego zapotrzebowania.

Podczas spotkania, minister oznajmił także, że Komisja Europejska prowadzi pracę nad opracowaniem unijnego planu białkowego, tak aby wyeliminować soję GMO w produkcji pasz, a efekty jej pracy mają zostać przedstawione do końca 2018 roku.

Celem Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa jest natomiast opracowanie specjalnego systemu pozyskiwania i kierowania na rynek większych partii rodzimych roślin białkowych.

Celem Polski od pewnego czasu jest zmniejszenie uzależnienia od importu soi GMO, która wykorzystywana jest w produkcji pasz.

(rpf) Krzysztof Przepióra, MRiRW

reklama
reklama reklama reklama reklama
reklama
300x600 bayer univo szczyt

Ogłoszenia