25°C

1/6

Wielkopolska: ciągnik rolniczy rozbity na przejeździe kolejowym

Napisał  Mar 10, 2018

W piątek dziewiątego marca na niestrzeżonym przejeździe kolejowym między Starym Bojanowem a Przysieką Polską (powiat kościański, województwo wielkopolskie), doszło do wypadku z udziałem ciągnika rolniczego.

Pociąg jadący z Poznania do Leszna uderzył w przednią część ciągnika rolniczego, którego operator prawdopodobnie nie zauważył zbliżającego się składu osobowego.

Ciągnik został całkowicie roztrzaskany a prowadzący ciągnik rolniczy 33-letni mężczyzna został ciężko ranny, nie bez problemów przebiegała akcja ratunkowa – teren wokół torowiska był podmokły, karetka pogotowia mogłaby nie dojechać do poszkodowanego.

Zdecydowano o wezwaniu śmigłowca ratunkowego, który bez problemów dotarł na miejsce i zajął się transportem poszkodowanego do szpitala w Puszczykowie. Na miejscu trzy zastępy Straży Pożarnej likwidowały skutki wypadku oraz zadbały o zabezpieczenie miejsca zdarzenia. Pojawiła się też Policja i służby kolejowe.

Dużą cierpliwością musieli się wykazać pasażerowie składów kolejowych jeżdżących na trasie z Poznania do Leszna – na kilka godzin wstrzymano ruch na tej trasie.

(rpf) Paweł Pąk / źródło: OSP Śmigiel

reklama