15.8°C

partnerzy:

reklama reklama reklama
Niemiecka giełda VEZG ponownie obniża ceny świń fot. Tomasz Kodłubański

Niemiecka giełda VEZG ponownie obniża ceny świń

Napisał  Mar 15, 2018

Wygląda na to, że po okresie sezonowych podwyżek, pozytywny trend na rynku trzody chlewnej definitywnie dobiegł końca. Po spadku cen w minionym tygodniu, kolejny tydzień przyniósł kolejne korekty w dół.

Przed tygodniem główne rzeźnie w Niemczech nie przyjęły ceny zaproponowanej przez giełdę VEZG i posługiwały się cennikami firmowymi. Spadek cen o sześć eurocentów na rynku niemieckim spowodowała niepewność na rynku tuczników w krajach sąsiednich takich jak Austria czy Holandia, które także obniżyły stawki.

Sytuacja ta przełożyła się także na rynek polski - niektóre zakłady podążyły za ceną niemiecką, inne pozostawiły cenę bez zmian.

Rynek polski bardzo mocno reaguje na to, co dzieje się za zachodnią granicą, dlatego wszystko wskazuje na to, że ceny na rynku świń w Polsce po raz kolejny ulegną obniżce.

Najnowsze notowanie giełdy VEZG na tydzień 15.03-21.03.2018 przyniosło kolejne korekty w dół. W wyniku zmian, ceny tuczników kształtują się obecnie poziomie 1.45 euro/kg za świnie rzeźne wbc klasy E, co oznacza spadek o 4 eurocenty.

(rpf) Krzysztof Przepióra, VEZG

Jak zyskać wysoki plon jęczmienia

Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
reklama reklama reklama reklama reklama reklama
reklama
reklama