logowanie rejestracja

Zaloguj się na swoje konto

Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Utwórz konto

Pola wymagane są oznaczone gwiazdką (*).
Nazwa *
Nazwa użytkownika *
Hasło *
Powtórz hasło *
E-mail *
Powtórz e-mail *
Captcha *

partnerzy portalu

reklama
Niemiecka giełda VEZG ponownie obniża ceny świń fot. Tomasz Kodłubański

Niemiecka giełda VEZG ponownie obniża ceny świń

Napisał  Mar 15, 2018

Wygląda na to, że po okresie sezonowych podwyżek, pozytywny trend na rynku trzody chlewnej definitywnie dobiegł końca. Po spadku cen w minionym tygodniu, kolejny tydzień przyniósł kolejne korekty w dół.

Przed tygodniem główne rzeźnie w Niemczech nie przyjęły ceny zaproponowanej przez giełdę VEZG i posługiwały się cennikami firmowymi. Spadek cen o sześć eurocentów na rynku niemieckim spowodowała niepewność na rynku tuczników w krajach sąsiednich takich jak Austria czy Holandia, które także obniżyły stawki.

Sytuacja ta przełożyła się także na rynek polski - niektóre zakłady podążyły za ceną niemiecką, inne pozostawiły cenę bez zmian.

Rynek polski bardzo mocno reaguje na to, co dzieje się za zachodnią granicą, dlatego wszystko wskazuje na to, że ceny na rynku świń w Polsce po raz kolejny ulegną obniżce.

Najnowsze notowanie giełdy VEZG na tydzień 15.03-21.03.2018 przyniosło kolejne korekty w dół. W wyniku zmian, ceny tuczników kształtują się obecnie poziomie 1.45 euro/kg za świnie rzeźne wbc klasy E, co oznacza spadek o 4 eurocenty.

(rpf) Krzysztof Przepióra, VEZG

reklama
reklama reklama reklama reklama
reklama
300x600 bayer univo szczyt

Ogłoszenia