15.8°C

partnerzy:

reklama reklama reklama
OPZZRiOR chce odwołania ministra rolnictwa i zapowiada kolejne protesty fot. OPZZRiOR

OPZZRiOR chce odwołania ministra rolnictwa i zapowiada kolejne protesty

Napisał  Mar 19, 2018

OPZZRiOR od dłuższego czasu negatywnie odnosi się do obowiązków wykonywanych przez ministra rolnictwa i rozwoju wsi, Krzysztofa Jurgiela.

W liście skierowanym do prezesa partii Prawo i Sprawiedliwość, Jarosława Kaczyńskiego, przewodniczący Rolniczego OPZZ, Sławomir Izdebski poprosił o cofnięcie poparcia dla pełniącego swoją funkcję ministra.

– Nie wiem jakie intencje przyświecają działaniom Ministra Jurgiela. Być może szczytne, być może chce jak najlepiej dla polskiego rolnika. Oznaczałoby to jednak, że minął się z powołaniem, bo na rolnictwie zwyczajnie się nie zna. A jeżeli od początku z premedytacją chce je zniszczyć, to daremne jego wysiłki, bo z całą stanowczością oświadczam w imieniu polskich rolników - NIE POZWOLIMY MU NA TO! Mówiąc językiem medycznym, diagnoza w obu przypadkach jest jednakowa: leczenie objawowe nic tu nie da, dopóki nie usunie się źródła choroby, a tą w przedmiotowym przypadku jest właśnie osoba ministra Jurgiela – można przeczytać we fragmencie listu.

OPZZRiOR do głównych błędów ministra zalicza przede wszystkim tragiczny budżet, nagminną likwidację rodzinnych gospodarstw, całkowitą bezradność w walce z ASF, brak wypłaty odszkodowań oraz pogarszającą się sytuację na kolejnych rynkach rolnych.

Przewodniczący Rolniczego OPZZ wezwał także rolników do wzięcia udziału w zmasowanej ogólnopolskiej akcji protestacyjnej podczas trwania Europejskiego Forum Rolniczego, w dniu 23 marca 2018 roku w Jesionce koło Rzeszowa. Manifestacja rozpocznie się o godzinie 12:00.

(rpf) Krzysztof Przepióra, OPZZRiOR

Jak zyskać wysoki plon jęczmienia

Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
reklama reklama reklama reklama reklama reklama
reklama
reklama