16.7°C

partnerzy:

reklama reklama reklama
1/9

Trwają strajki rolników. W Wielkopolsce zablokowano krajową „jedenastkę”

Napisał  Mar 21, 2018

Trwają protesty rolników. Po licznych strajkach w województwie łódzkim, tym razem do manifestacji włączyli się rolnicy z Wielkopolski. We wtorek 20 marca zablokowali oni drogę krajową numer 11 w miejscowości Koszuty pomiędzy Środą Wielkopolską, a Jarocinem.

Rolnicy wspierani przez Unię Warzywno-Ziemniaczaną oraz Stowarzyszenie Polskich Producentów Ziemniaków i Warzyw protestowali nie tylko przeciwko niekorzystnej sytuacji na rynku warzyw i ziemniaków, ale również przeciwko gwałtownym obniżkom cen na rynku trzody chlewnej oraz braku dostatecznego wsparcia ze strony rządu w eliminacji rozprzestrzeniania się wirusa afrykańskiego pomoru świń.

Protestujący rolnicy oczekują także, że rząd zajmie się sprawą importu produktów rolno-spożywczych do Polski, a także importem wewnątrz Unii Europejskiej.

– Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że do Polski są ściągane ziemniaki z Francji, Niemiec czy Holandii i tutaj konfekcjonowane w opakowania, z których wynika, że te ziemniaki zostały wyhodowane w Polsce – powiedział Michał Kołodziejczak, prezes Unii Warzywno-Ziemniaczanej.

Między innymi dlatego rolnicy domagają się także znacznego zwiększenia kontroli przez Państwową Inspekcję Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

(rpf) Krzysztof Przepióra, Głos Powiatu Średzkiego

Jak zyskać wysoki plon jęczmienia

Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
reklama reklama reklama reklama reklama reklama
reklama
reklama