15.8°C

partnerzy:

reklama reklama reklama
Ceny bydła - obserwacja sytuacji rynkowej ma znaczenie fot. Tomasz Kodłubański

Ceny bydła - obserwacja sytuacji rynkowej ma znaczenie

Napisał  Mar 21, 2018

Wszelkie notowania cen bydła mogą okazać się świetnym źródłem wiedzy na temat aktualnych, rynkowych cen żywca wołowego. Kontrolowanie ich pomaga w prognozowaniu, a dzięki temu umożliwia sprzedaż bądź kupno na lepszych warunkach.

Ceny bydła są jednak bardzo niestabilne i sytuacja zmienia się często z dnia na dzień. Właśnie dlatego konieczne jest codzienne kontrolowanie ceny żywca wołowego.

Chcąc na bieżąco obserwować sytuację na rynku, należy kontrolować takie cenniki jak ten, tak często, jak to możliwe. Ceny bydła od czerwca 2017 roku systematycznie rosną, ale nigdy nie wiadomo, kiedy sytuacja ta ulegnie zmianie.

Co ważne, ceny żywca wołowego wciąż są zależne od zachodnich gospodarek. Jeżeli zachodzą jakiekolwiek zmiany na rynkach zagranicznych, to można mieć pewność, że odbije się to echem również na rodzimej arenie skupu żywca.

Oczywiście wpływ na tę kwestię mają również przeróżne sytuacje nadzwyczajne jak epidemie, embarga oraz inne problemy, które mogą dotknąć hodowców bydła. Wszystkiego tego, a także o wiele więcej można dowiedzieć się, śledząc każdego dnia cenniki, dlatego codzienne zerkanie na tę stronę może okazać się pomocne w zarządzaniu hodowlą. Warto wiedzieć, co dzieje się w skupie bydła.

(rpf)

Jak zyskać wysoki plon jęczmienia

Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
reklama reklama reklama reklama reklama reklama
reklama
reklama