logowanie rejestracja

Zaloguj się na swoje konto

Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Utwórz konto

Pola wymagane są oznaczone gwiazdką (*).
Nazwa *
Nazwa użytkownika *
Hasło *
Powtórz hasło *
E-mail *
Powtórz e-mail *
Captcha *

partnerzy portalu

reklama
Ceny mleka - monitoring sytuacji rynkowej kluczem do sukcesu fot. Paweł Pąk

Ceny mleka - monitoring sytuacji rynkowej kluczem do sukcesu

Napisał  Mar 22, 2018

Wielu hodowców zastanawia się, na jakie ceny mleka będą mogli liczyć w nadchodzących miesiącach. Otóż jest to trudna do oszacowania cena, która zależna jest od wielu czynników, a do tego nie jest odrębna od zachodnich gospodarek. Jeżeli tam nastąpi jakiekolwiek tąpnięcie cen, to można spodziewać się go również w Polsce.

Oczywiście równie ważne są czynniki epidemiologiczne oraz relacje pomiędzy państwami – mowa w szczególności o embargach. Od dłuższego czas prognozowane są jednak spadki cen mleka, co w szczególności uwidacznia się poprzez spadek cen masła, które jeszcze do niedawna drożało w zastraszającym tempie.

Zainteresowanie cenami mleka powinien wyrażać każdy hodowca, który świadomie zarządza hodowlą. Codzienne kontrolowanie tak zmiennego rynku pozwala skutecznie prognozować nadchodzące zmiany oraz tendencje spadkowe, a może nadchodzące już niedługo wzrosty.

Zamieszczone informacje i zestawienia pozwolą na prowadzenie kontroli i planowanie sprzedaży tak, aby wszelkie transakcje kończyły się sukcesami. Ceny mleka w końcu są dość zmienne i ciężko prognozować cokolwiek bez dłuższych obserwacji rynku. Właśnie dlatego poniższy cennik może okazać się nieoceniony!

(rpf)

reklama
reklama reklama reklama reklama
reklama
300x600 bayer univo szczyt

Ogłoszenia