15.8°C

partnerzy:

reklama reklama reklama
Ceny mleka - monitoring sytuacji rynkowej kluczem do sukcesu fot. Paweł Pąk

Ceny mleka - monitoring sytuacji rynkowej kluczem do sukcesu

Napisał  Mar 22, 2018

Wielu hodowców zastanawia się, na jakie ceny mleka będą mogli liczyć w nadchodzących miesiącach. Otóż jest to trudna do oszacowania cena, która zależna jest od wielu czynników, a do tego nie jest odrębna od zachodnich gospodarek. Jeżeli tam nastąpi jakiekolwiek tąpnięcie cen, to można spodziewać się go również w Polsce.

Oczywiście równie ważne są czynniki epidemiologiczne oraz relacje pomiędzy państwami – mowa w szczególności o embargach. Od dłuższego czas prognozowane są jednak spadki cen mleka, co w szczególności uwidacznia się poprzez spadek cen masła, które jeszcze do niedawna drożało w zastraszającym tempie.

Zainteresowanie cenami mleka powinien wyrażać każdy hodowca, który świadomie zarządza hodowlą. Codzienne kontrolowanie tak zmiennego rynku pozwala skutecznie prognozować nadchodzące zmiany oraz tendencje spadkowe, a może nadchodzące już niedługo wzrosty.

Zamieszczone informacje i zestawienia pozwolą na prowadzenie kontroli i planowanie sprzedaży tak, aby wszelkie transakcje kończyły się sukcesami. Ceny mleka w końcu są dość zmienne i ciężko prognozować cokolwiek bez dłuższych obserwacji rynku. Właśnie dlatego poniższy cennik może okazać się nieoceniony!

(rpf)

Jak zyskać wysoki plon jęczmienia

Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
reklama reklama reklama reklama reklama reklama
reklama
reklama