-1.4°C

Francuska branża drobiarska w kryzysie? fot. Fotolia

Francuska branża drobiarska w kryzysie?

Napisał  Kwi 11, 2018

Francuska branża drobiarska może popaść w spore tarapaty. Wiodące firmy zajmujące się produkcją mięsa drobiowego, Tilly – Sabco oraz Doux mają problem z wypłacalnością i są obecnie nadzorowane przez sąd. 

Powodem kłopotów finansowych w przypadku Tilly – Sabco jest problem z eksportem mięsa drobiowego do Afryki, co wynika z dużej konkurencji ze strony Polski.

Tilly – Sabco współpracowało dotychczas z krajami afrykańskimi, ale za sprawą rosnących dostaw z naszego kraju utrzymanie konkurencyjności staje się coraz trudniejsze. Problemy z rywalizowaniem na rynku afrykańskim są na tyle duże, że holenderska firma Wegdam Holding, która jest właścicielem Tilly – Sabco, rozważa sprzedaż swoich udziałów.

Powodem kryzysu w firmie Doux jest natomiast konkurencja ze strony Brazylii na rynku Arabii Saudyjskiej, która była kluczowym kontrahentem w sprzedaży mrożonego drobiu przez francuskie przedsiębiorstwo.

Przedstawiciele Doux oskarżali nawet Brazylijczyków o stosowanie dumpingowych cen w sprzedaży eksportowej kurcząt  na rynku arabskim w celu zdystansowania konkurentów.

(rpf) Krzysztof Przepióra, KIPDiP

Najnowsze filmy

Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
reklama