Kompletnie pijany prowadził traktor. Na alkomacie zabrakło skali KPP Świebodzin

Kompletnie pijany prowadził traktor. Na alkomacie zabrakło skali

Napisał  Kwi 18, 2018

35-letni mężczyzna poruszający się ciągnikiem rolniczym po terenie gminy Zbąszynek miał w swoim organizmie ponad 4 promile alkoholu - informuje Komenda Powiatowa Policji w Świebodzinie. 

Podczas patrolu gminy Zbąszynek, policjanci zauważyli zakopany w polu ciągnik rolniczy i ludzi prowadzących pijanego mężczyznę.

Okazało się, że był nim kierowca ciągnika, który był pijany do tego stopnia, że ledwo stał na nogach. Ku zdziwniu funkcjonariuszy, na urządzeniu kontrolnym, którym mężczyzna poddany został badaniu skończyła się skala. Alkomat wykazał ponad 4 promile alkoholu we krwi.

Z relacji świadków wynikało, ze mężczyzna poruszał się w takim stanie nie tylko po polu, ale również po drogach publicznych.

Zatrzymany w przeszłości miał już problemy z prawem. Nie posiadał on uprawnień niezbędnych do kierowania pojazdem, które stracił w przeszłości za jazdę pod wpływem alkoholu.

35-latkowi grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat oraz kara grzywny. Dodatkowo mężczyzna będzie musiał wpłacić do 10 tysięcy złotych na Fundusz Pomocy Ofiarom Przestępstw oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

(rpf) Krzysztof Przepióra, KPP Świebodzin

reklama reklama reklama reklama reklama