3.3°C

Jest zgoda na eksport polskiego drobiu do Singapuru fot. Paweł Pak

Jest zgoda na eksport polskiego drobiu do Singapuru

Napisał  Kwi 21, 2018

Sześć polskich zakładów otrzymało zgodę na eksport drobiu do Singapuru, poinformowały singapurskie władze weterynaryjne (AVA) w piśmie skierowanym do polskiego Głównego Lekarza Weterynarii.

Tym samym został zakończony proces uzgodnień certyfikatu zdrowia dla polskiego mięsa drobiowego, eksportowanego do Singapuru.

Nasz kraj zatwierdzono oficjalnie przez AVA jako kraj uprawniony do eksportu drobiu do Singapuru w grudniu 2017 r., jednak dopiero zatwierdzenie wzoru certyfikatu zdrowia oraz wydanie pozwoleń eksportowych dla polskich producentów umożliwia fizyczny eksport.

Importerzy singapurscy z niecierpliwością oczekiwali na tę informację, uzależniając dalsze rozmowy handlowe, w tym w ramach zbliżających się targów Food&Hotel Asia 2018, od uzyskania pozwoleń eksportowych przez polskie zakłady.

Informacja ta została przekazana polskim służbom weterynaryjnym w przeddzień wizyty w Singapurze sekretarza stanu Jacka Boguckiego, któremu będzie towarzyszył główny lekarz weterynarii Paweł Niemczuk. Podczas wizyty planowane są również rozmowy z partnerami biznesowymi.

(rpf) Paweł Pąk / MRiRW

reklama